Podlaskie eliminacje VIII Ogólnopolskiej Olimpiady "Myśli Jana Pawła II" Drukuj
05.05.2016.

W Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu odbył się etap wojewódzki VIII Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”, której tegorocznym tematem przewodnim jest „Głoście wartość rodziny…”.
 
Podlaskie eliminacje VIII Ogólnopolskiej Olimpiady "Myśli Jana Pawła II"a Ciechanowca

fot. Z. Poniatowski MPI


Celem Olimpiady jest kształtowanie świadomości i postaw młodego pokolenia poprzez przybliżenie wartości zawartych w nauczaniu Jana Pawła II, ukazanie znaczenia chrześcijańskiego systemu wartości oraz zachęta do dzielenia się refleksją na temat wartości w życiu młodego człowieka.

W województwie podlaskim udział w olimpiadzie wzięły 44 szkoły - 26 gimnazjów i 15 szkół ponadgimnazjalnych. Do etapu szkolnego olimpiady przystąpiło 668 uczniów.

Spośród 79 gimnazjalistów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego najlepsza okazała się Karolina Czarnecka z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu, która zdobyła 80 pkt., druga była Julia Truszkowska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie (61 pkt.) a trzecia Aleksandra Oleksiuk z Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Siemiatyczach (59 pkt.).

Wśród 48 uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Aleksandra Wiśniewska z Liceum Ogólnokształcącego im. J. I. Kraszewskiego w Drohiczynie (67 pkt.) a drugie i trzecie miejsce zajęły uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku - Anna Szuflidzka (64 pkt.) i Wiktoria Milewska (55 pkt.).

Zdobywczynie miejsc I-III będą reprezentowały województwo podlaskie podczas etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 10-11 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl