146 absolwentów ZSOiZ rozpoczęło egzaminy maturalne Drukuj
06.05.2016.

Główna sesja tegorocznych egzaminów maturalnych odbywać się będzie w terminie od 4 do 27 maja. W całej Polsce do egzaminu maturalnego przystąpi ponad 283 tys. osób.

146 absolwentów ZSOiZ rozpoczęło egzaminy maturalne

fot. ZSOiZ w Ciechanowcu


W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu będzie to łącznie 146 absolwentów, w tym: 85 z Liceum Ogólnokształcącego, 20 absolwentów Technikum, 18 Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych oraz 23 osoby z Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

Absolwent obowiązkowo przystępuje do sześciu egzaminów:
- dwóch w części ustnej ‎(z języka polskiego oraz z języka obcego nowożytnego)
- czterech w części pisemnej: z języka polskiego (poziom podstawowy)‎, z matematyki (poziom podstawowy)‎, z języka obcego nowożytnego (poziom podstawowy)‎ oraz z wybranego przedmiotu dodatkowego (poziom rozszerzony)‎.

Wyboru przedmiotu dodatkowego dokonuje się spośród 17 przedmiotów. Ciechanowieccy absolwenci, spośród przedmiotów na poziomie rozszerzonym, najczęściej wybierali geografię (75 osób). Dla porównania fizykę wybrało 11 osób, a 3 absolwentów Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych przystąpi do egzaminu z historii sztuki.  Absolwenci mogą dodatkowo przystąpić do egzaminu maturalnego z nie więcej niż pięciu kolejnych przedmiotów na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języków obcych nowożytnych – na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym.

Wyniki egzaminu maturalnego są przedstawiane w części ustnej w procentach, a w części pisemnej w procentach i na skali centylowej. Absolwent zaliczy egzamin maturalny, jeśli z każdego z przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i w części pisemnej otrzymał co najmniej 30% punktów możliwych do uzyskania oraz przystąpił do części pisemnej egzaminu maturalnego z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego.

Ogłoszenie wyników egzaminu maturalnego nastąpi 5 lipca.


146 absolwentów ZSOiZ rozpoczęło egzaminy maturalne

146 absolwentów ZSOiZ rozpoczęło egzaminy maturalne

146 absolwentów ZSOiZ rozpoczęło egzaminy maturalne
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl