Pokaz mody ekologicznej w ramach obchodów Dnia Ziemi Drukuj
09.05.2016.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu wraz z kadrą nauczycielską włączyli się w obchody Dnia Ziemi. Zorganizowali konkurs na strój ekologiczny połączony z pokazem mody.
 
Pokaz mody ekologicznej w ramach obchodów Dnia Ziemi

fot. Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu


Natomiast uczniowie z klas Ia i IIIb zaprezentowali inscenizację bajki o Śpiącej Królewnie, co śmieci nie lubiła, złej macosze - bałaganiarze i siedmiu krasnoludkach czyścioszkach.

Celem konkursu na strój ekologiczny jest podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszego pokolenia, propagowanie właściwych postaw ekologicznych oraz ekologicznego stylu życia, umiejętność  przetwarzania surowców wtórnych oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i kreatywności uczniów.

Stroje, nakrycia głowy, biżuteria były wykonane techniką dowolną, obowiązkowo z surowców wtórnych: z papieru, plastiku i opakowań np. puszek po napojach, torebek, pudełek. Stroje na pokaz mody ekologicznej przygotowali uczniowie wszystkich klas.

Modele i modelki w swoich strojach wystąpili też na Jarmarku Św. Wojciecha w ciechanowieckim Muzeum Rolnictwa, podczas którego rozstrzygnięto konkurs i rozdano nagrody.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl