Pokaz mody ekologicznej w ramach obchodów Dnia Ziemi Drukuj
09.05.2016.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu wraz z kadrą nauczycielską włączyli się w obchody Dnia Ziemi. Zorganizowali konkurs na strój ekologiczny połączony z pokazem mody.
 
Pokaz mody ekologicznej w ramach obchodów Dnia Ziemi

fot. Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu


Natomiast uczniowie z klas Ia i IIIb zaprezentowali inscenizację bajki o Śpiącej Królewnie, co śmieci nie lubiła, złej macosze - bałaganiarze i siedmiu krasnoludkach czyścioszkach.

Celem konkursu na strój ekologiczny jest podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszego pokolenia, propagowanie właściwych postaw ekologicznych oraz ekologicznego stylu życia, umiejętność  przetwarzania surowców wtórnych oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i kreatywności uczniów.

Stroje, nakrycia głowy, biżuteria były wykonane techniką dowolną, obowiązkowo z surowców wtórnych: z papieru, plastiku i opakowań np. puszek po napojach, torebek, pudełek. Stroje na pokaz mody ekologicznej przygotowali uczniowie wszystkich klas.

Modele i modelki w swoich strojach wystąpili też na Jarmarku Św. Wojciecha w ciechanowieckim Muzeum Rolnictwa, podczas którego rozstrzygnięto konkurs i rozdano nagrody.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl