Pierwsze miejsce w II Międzynarodowym Festiwalu Poloneza Drukuj
17.05.2016.

Zespół Taneczny „Takt” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu zdobył pierwsze miejsce w II Międzynarodowym Festiwalu Poloneza, który odbył się w warszawskim Bielańskim Ośrodku Kultury. 

Zespół Taneczny „Takt” zdobył I miejsce w II Międzynarodowym Festiwalu Poloneza

fot. ZSOiZ im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu


Podczas trwającego dwa dni festiwalu na jednej scenie zaprezentowały się zespoły muzyczne oraz soliści z Polski i z zagranicy, którzy wystąpili w jednej z trzech kategorii: instrumentalnej, tanecznej i wokalnej. Jury doceniło ciechanowiecki zespół i ich interpretację "Poloneza Husarii” Krzesimira Dębskiego, do którego choreografię przygotowała Magdalena Kujawska, przyznając pierwsze miejsce w kategorii zespołów tanecznych.

 Po zakończeniu konkursu i rozdaniu nagród młodzież wzięła udział w barwnym korowodzie ulicami stolicy.

Organizatorem Festiwalu była Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierząt "CZE-NE-KA" i działający w jej ramach Zespół Tańca Historycznego "CHOREA  ANTIQUA", a partnerem Bielański Ośrodek Kultury. Patronat nad imprezą objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego i Marszałek Województwa Łódzkiego.

Członkowie Zespołu Tanecznego „Takt”: Dominika Bogucka, Marta Koc, Aleksandra Niemyjska, Paulina Tymińska, Magdalena Zawistowska, Karol Muczyński, Sebastian Godlewski, Tomasz Wojtkowski, Rafał Pampuch, Paweł Wróbel, Patryk Twarowski.


Zespół Taneczny „Takt” zdobył I miejsce w II Międzynarodowym Festiwalu Poloneza

Zespół Taneczny „Takt” zdobył I miejsce w II Międzynarodowym Festiwalu Poloneza

Zespół Taneczny „Takt” zdobył I miejsce w II Międzynarodowym Festiwalu Poloneza

Zespół Taneczny „Takt” zdobył I miejsce w II Międzynarodowym Festiwalu Poloneza

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl