Jak nie czytam, jak czytam! Drukuj
13.06.2016.

10 czerwca o godz. 10.00 uczniowie z całej Polski zbierali się w swoich szkołach i wspólnie czytali - każdy to, na co miał ochotę. Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzyli niespotykaną dotąd ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie. W akcji wzięła udział Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu.

Jak nie czytam, jak czytam!

fot. A. Kieliszek MPI

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła..." - słowami Wisławy Szymborskiej - dyrektor szkoły Marianna Gołębiewska podkreśliła wartość czytania.

Uczniowie i kadra nauczycielska czytali na głos przyniesione z domów i biblioteki książki. Na przekór temu, że 63% Polaków nie czyta książek - My czytamy! - powiedziała uczestniczka akcji. Atrakcją wspólnej akcji czytania było utworzenie na boisku szkolnym wielkiego napisu CZYTAM! Wykonali go uczniowie klas III-VI, ubrani w koszulki w kolorach: czerwieni, żółci, błękitu, zieleni i bieli.

Dodatkowo zorganizowano występy. Wiktor Plichta z kl. IIc zaśpiewał piosenkę - wiersz Jana Brzechwy, Paweł Derewońko, Dawid Litwińczuk i Ola Ciborowska z kl. Ic przedstawili swoją wersję bajki "Czerwony Kapturek" braci Grimm pt. "Zielony Kapturek", a klasa Ib zaśpiewała piosenkę o książce. Pod koniec akcji zwycięzcy konkursów czytelniczych i plastycznych organizowanych przez bibliotekę szkolną i Dom Książki odebrali nagrody.

W organizację wydarzenia włączyli się wszyscy uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, obsługa szkoły. Z radością powitaliśmy gości - dzieci z wychowawcami z ciechanowieckiego przedszkola, Elżbietę Kosk z Domu Książki oraz Iwonę Litwińczuk i Annę Białą z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu.

                             

Krystyna Łochnicka
Koordynator akcji, Biblioteka Szkolna


Jak nie czytam, jak czytam!

Jak nie czytam, jak czytam!

Jak nie czytam, jak czytam!

Jak nie czytam, jak czytam!

Jak nie czytam, jak czytam!

Jak nie czytam, jak czytam!
 
Jak nie czytam, jak czytam!

Jak nie czytam, jak czytam!
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl