Finał Ogólnopolskiej Olimpiady "Myśli Jana Pawła II" Drukuj
14.06.2016.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu odbył się finał VIII Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”. Uczestniczyło w nim 29 gimnazjalistów reprezentujących 13 województw oraz 29 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z 11 województw.  

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”

fot. ZSOiZ w Ciechanowcu


Po oficjalnym otwarciu VIII Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”, w pierwszym dniu odbyła się pisemna, a następnie ustna część zmagań uczestników. Natomiast drugiego dnia miała miejsce uroczysta gala podsumowująca Finał Olimpiady oraz część artystyczna związana z postacią Papieża Jana Pawła II i ideami patriotycznymi. Podczas dwudniowego programu było także zwiedzanie Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu oraz  udział w centralnych obchodach Jubileuszu 25-lecia  Diecezji Drohiczyńskiej.  

Pierwsze miejsca w VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Myśli Jana Pawła II” zajęły: Kinga Mastej z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie oraz Anna Maria Kawałek z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie. II miejsca zdobyły: Julia Truszkowska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie oraz Julia Pyteraf z I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, a na III miejscu uplasowały się Patrycja Niewrzał z Gimnazjum im. Ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach oraz Anna Szuflicka - I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorami olimpiady byli: Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Wydział Nauczania Kurii Metropolitalnej w Białymstoku, Wydział Nauczania Kurii Diecezjalnej w Łomży, Wydział Nauczania Kurii Diecezjalnej w Ełku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie i Podlaska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II.

Współorganizatorami: kuratoria oświaty i odpowiednie wydziały kurii diecezjalnych w całej Polsce. Merytorycznie olimpiadę wspierał Wydział Katechetyczny i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: ks. Arcybiskup Edward Ozorowski – Metropolita Białostocki, ks. Biskup Tadeusz Pikus – Biskup Drohiczyński, ks. Biskup Janusz Stepnowski – Biskup Łomżyński, ks. Biskup Jerzy Mazur – Biskup Ełcki,  Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Wojewoda Podlaski Bohdan Józef Paszkowski i Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

W tym roku szkolnym koordynatorami Olimpiady było Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu – na etapie wojewódzkim oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu – na etapie centralnym. W skład Komitetu Głównego weszli między innymi: Burmistrz Ciechanowca - Mirosław Reczko, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu - Eugeniusz Święcki oraz Dyrektor Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu - Elżbieta Trzeszczkowska.

Lista uczestników, finalistów i laureatów etapu centralnego VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II oraz więcej informacji o Olimpiadzie na stronie www.zsoiz-ciechanowiec.pl.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu zaprasza do uczestnictwa w drugiej edycji Majowego Konkursu Jednego Wiersza. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych i ma charakter otwarty... »»
 
KRUS przypomina o kwocie granicznej
Logo KRUSKRUS przypomina, iż do dnia 31 maja rolnik lub domownik prowadzący też pozarolniczą działalność gospodarczą zobowiązany jest złożyć zaświadczenie, że nie została przekroczona kwota graniczna... »
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl