Podlaska Fundacja Empatia organizuje bezpłatne zabiegi sterylizacji Drukuj
01.07.2016.

Podlaska Fundacja Empatia realizuje projekt pn. "Ograniczanie bezdomności zwierząt".

Na początku lipca odbyły się pierwsze, bezpłatne zabiegi sterylizacji suczek i kotek mieszkańców Gminy Ciechanowiec. Ilość miejsc jest ograniczona. Cały czas można się zapisywać - zgłoszenia przyjmowane są pod numerem tel.: 730-262-333.

Zadanie publiczne z zakresu ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego w 2016 roku realizowane jest przy wsparciu Burmistrza Ciechanowca i ma na celu skuteczne ograniczanie bezdomności zwierząt domowych na terenie Gminy Ciechanowiec. Objęte nim zostaną suczki (40 sztuk) i kotki (20 sztuk), które zostaną poddane zabiegom sterylizacji oraz czipowania w wynajętym specjalnie na ten cel gabinecie weterynaryjnym w centrum Ciechanowca. Sterylizacje będą przeprowadzane przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza weterynarii.

W trakcie realizacji zadania odbędzie się także poszukiwanie, promowanie oraz doposażanie tzw. „domów tymczasowych” dla porzuconych psów i kotów. Zaplanowana jest też edukacja dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej oraz z gimnazjum w Ciechanowcu - w czasie spotkań z psim behawiorystą i wolontariuszką ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowodworze poruszana będzie tematyka humanitarnego traktowania zwierząt, idei wolontariatu, pracy behawiorysty oraz schronisk.


Podlaska Fundacja Empatia organizuje bezpłatne zabiegi sterylizacji

Podlaska Fundacja Empatia organizuje bezpłatne zabiegi sterylizacji
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl