Mistrzostwa Ciechanowca w Scrabble Drukuj
27.07.2016.

Podobnie jak w ubiegłych latach, także w tym roku III Otwarte Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Ciechanowca w Scrabble były dobrą okazją do spotkania scrabblistów z całej Polski.

Mistrzostwa Ciechanowca w Scrabble

fot. COKiS


Niemal połowę uczestników stanowili zawodnicy z województwa podlaskiego, ale przyjechali też gracze z odległych miejsc takich jak Police, Sopot, czy Zwola koło Poznania. Byli też i tacy, którzy nie zdążyli zagrać w turnieju, ale zachowali dobre wspomnienia z lat ubiegłych i przyjechali do Ciechanowca w celach turystycznych.

W turnieju zagrało 27 osób. Najwyższym rankingiem legitymowali się byli mistrzowie Polski Mariusz Skrobosz, Tomasz Zwoliński i Stanisław Rydzik. Po pierwszym dniu prowadził z kompletem punktów Piotr Pietuchowski. O jeden punkt mniej miał Mariusz Skrobosz, zaś czterech zawodników zakończyło pięcioma wygranymi. W drugim dniu zawodów bardzo dobrze finiszował Tomasz Zwoliński, który wygrał wszystkie partie i zajął z 9 punktami drugie miejsce. Słabiej zagrali obaj liderzy, ich przewaga z pierwszego dnia była jednak znaczna. Obaj zgromadzili po 9 punktów, co wystarczyło Piotrowi Pietuchowskiemu do zwycięstwa w turnieju i zdobycia tytułu Mistrza Ciechanowca, a Mariuszowi Skroboszowi do zajęcia trzeciego miejsca.

Najwięcej „siódemek” (27) ułożył Mariusz Skrobosz, a autorem najdroższego ruchu za 176 punktów był Michał Waszkiewicz. Najlepszy wynik wśród mieszkańców gminy Ciechanowiec osiągnęła Krystyna Perekitko.

Organizatorami III Otwartych Mistrzostw o Puchar Burmistrza Ciechanowca w Scrabble byli Burmistrz Ciechanowca, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Fundacja „Umysł” im. Alfreda Buttsa i Andrzej Choiński. Sędzią głównym turnieju był Mariusz Sylwestrzuk, a sponsorami turnieju Urząd Miejski w Ciechanowcu i Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu.
                                                                 
Mariusz Sylwestrzuk
Sędzia Główny Turnieju
 

          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl