Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia w Książu Drukuj
03.08.2016.

Reprezentacja Ciechanowca zajęła czwarte miejsce na  4. Międzynarodowym Konkursie Tradycyjnego Powożenia  im. Księżnej Daisy von Pless w Książu.
 
Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless w Książu

fot. Karol Rzeczycki


Tradycyjne powożenie to bardzo malownicza dyscyplina sportu, będąca jednocześnie wydarzeniem kulturowo-obyczajowym. W czasie konkursów prezentowane są historyczne pojazdy konne wybudowane przed 1945 roku, konie i uprzęże harmonizujące z całością ekwipażu oraz powożący i pasażerowie pasujący swoim strojem do typu, charakteru i kolorystyki pojazdu.

Konkurs składa się z trzech części: prezentacji, w czasie której zaprzęgi oceniane są w pozycji stojącej, pojedynczo przez każdego sędziego; trasy w terenie, której pokonanie w wyznaczonym czasie wymaga wiedzy i umiejętności prowadzenia powozu oraz sprawdzianu zręczności wymagającego optymalnego poprowadzenia zaprzęgu po wyznaczonej trasie pomiędzy przeszkodami.

Wśród rywalizujących w tegorocznym konkursie 15 zaprzęgów z Niemiec i Polski znalazła się załoga z Ciechanowca. Konie Aron i Efekt z hodowli Tomasza Miliszkiewicza zaprzężone były do karety coupe (1890 r.) ze zbiorów Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka. Powożącym był Tomasz MIliszkiewicz a luzakami pracownicy muzeum.

Ciechanowiecki zaprzęg po prezentacji zajmował 8 miejsce, ale po pokonaniu w wyznaczonym czasie 12. kilometrowej trasy w terenie (ex equo miejsce 1) i zajęciu 3 miejsca w sprawdzianie zręcznościowym, awansował i zakończył konkurs na czwartym miejscu.

Więcej informacji na temat konkursu oraz tradycyjnych pojazdów i zaprzęgów konnych na stronie Polskiego Towarzystwa Powozowego www.tradition.com.pl


          Więcej zdjęć...
 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl