Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia w Książu Drukuj
03.08.2016.

Reprezentacja Ciechanowca zajęła czwarte miejsce na  4. Międzynarodowym Konkursie Tradycyjnego Powożenia  im. Księżnej Daisy von Pless w Książu.
 
Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless w Książu

fot. Karol Rzeczycki


Tradycyjne powożenie to bardzo malownicza dyscyplina sportu, będąca jednocześnie wydarzeniem kulturowo-obyczajowym. W czasie konkursów prezentowane są historyczne pojazdy konne wybudowane przed 1945 roku, konie i uprzęże harmonizujące z całością ekwipażu oraz powożący i pasażerowie pasujący swoim strojem do typu, charakteru i kolorystyki pojazdu.

Konkurs składa się z trzech części: prezentacji, w czasie której zaprzęgi oceniane są w pozycji stojącej, pojedynczo przez każdego sędziego; trasy w terenie, której pokonanie w wyznaczonym czasie wymaga wiedzy i umiejętności prowadzenia powozu oraz sprawdzianu zręczności wymagającego optymalnego poprowadzenia zaprzęgu po wyznaczonej trasie pomiędzy przeszkodami.

Wśród rywalizujących w tegorocznym konkursie 15 zaprzęgów z Niemiec i Polski znalazła się załoga z Ciechanowca. Konie Aron i Efekt z hodowli Tomasza Miliszkiewicza zaprzężone były do karety coupe (1890 r.) ze zbiorów Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka. Powożącym był Tomasz MIliszkiewicz a luzakami pracownicy muzeum.

Ciechanowiecki zaprzęg po prezentacji zajmował 8 miejsce, ale po pokonaniu w wyznaczonym czasie 12. kilometrowej trasy w terenie (ex equo miejsce 1) i zajęciu 3 miejsca w sprawdzianie zręcznościowym, awansował i zakończył konkurs na czwartym miejscu.

Więcej informacji na temat konkursu oraz tradycyjnych pojazdów i zaprzęgów konnych na stronie Polskiego Towarzystwa Powozowego www.tradition.com.pl


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl