Program
Wakacyjny wyjazd seniorów Drukuj
05.09.2016.

Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu także w wakacje podejmuje działania by realizować statutowe cele. Integrując środowisko seniorów, kultywując tradycje, historię i dziedzictwo kultury polskiej, UTW zorganizował dla członków stowarzyszenia i seniorów niezrzeszonych dwudniowy wyjazd na Warmię i Mazury. 

Wakacyjny wyjazd seniorów

fot. Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu


Uczestnicy wycieczki podziwiali krajobrazy pełne zieleni i jezior oraz poznawali historię tej części kraju. Na początek zwiedzili wybudowany w XIV wieku w stylu gotyckim Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie. Zamek był siedzibą administratora dóbr ziemskich kapituły warmińskiej, a najsławniejszym administratorem był Mikołaj Kopernik.

Po drodze do kwatery głównej Hitlera "Wilczy Szaniec" koło Gierłoży, seniorzy odwiedzili Sanktuaria Maryjne w Gietrzwałdzie i Świętej Lipce. Gietrzwałd zasłynął w roku 1877, kiedy to na przykościelnym klonie Matka Boża objawiała się dwóm dziewczynkom i przemawiała do nich w zakazanym wówczas w Prusach języku polskim, co wpłynęło na wzmocnienie ruchu polskiego na Warmii. Natomiast początki kultu Matki Boskiej w Świętej Lipce sięgają XIV w., kiedy to więziony w lochach kętrzyńskiego kościoła skazaniec wyrzeźbił w drewnie figurkę Matki Bożej z Dzieciątkiem. Gdy po wykonaniu rzeźby został uwolniony, a figurkę zawiesił na lipie przy drodze z Kętrzyna do Reszla, rzeźba zasłynęła cudami. 

                             

Zofia Januszkiewicz-Diakowska
Prezes Stowarzyszenia UTW


Wakacyjny wyjazd seniorów

Wakacyjny wyjazd seniorów

Wakacyjny wyjazd seniorów

Wakacyjny wyjazd seniorów

Wakacyjny wyjazd seniorów

Wakacyjny wyjazd seniorów
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl