buy medication online
 
Nowy rok szkolny Rokiem Wolontariatu Drukuj
06.09.2016.

Rok szkolny 2016/2017 został ogłoszony Rokiem Wolontariatu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało szereg propozycji: konkursów, projektów, w ramach których uczniowie będą mogli rozwijać umiejętności współpracy w grupie, a także niesienia pomocy innym. 

Nowy rok szkolny Rokiem Wolontariatu

fot. ZSOiZ im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu


Z tych propozycji będą mogli korzystać wychowankowie pozostających pod opieką samorządu gminnego: Przedszkola w Ciechanowcu, Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu, Szkoły Podstawowej w Łempicach, Szkoły Podstawowej w Radziszewie Starym i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu, a także prowadzonej przez Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży Szkoły Podstawowej w Kocach-Schabach oraz nadzorowanego przez samorząd powiatowy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu, na który składają się 6-letnia Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych (gimnazjum i liceum – dla których organem nadzorującym jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego), Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Publiczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych na Podbudowie Gimnazjum i Policealne Szkoły dla Dorosłych.

We wszystkich tych placówkach uczyć się będzie 88 przedszkolaków, 85 uczniów oddziałów przedszkolnych tzw. "0", 376 uczniów szkół podstawowych, 155 gimnazjalistów oraz 103 uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych, 202 uczniów Liceum Ogólnokształcącego, 119 uczniów Technikum, 67 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej, 89 słuchaczy szkół dla dorosłych i 94 uczestników kursu kwalifikacyjnego.

Od 1 września 2016 r. zachodzą różnorodne zmiany w edukacji. Najważniejsze z nich to m.in.: darmowe podręczniki dla uczniów klas I-IV; dofinansowanie dla uczniów niepełnosprawnych i uczniów klas IV, V i I gimnazjum; szóstoklasiści nie będą już pisać sprawdzianu; maturzyści uzyskają możliwość odwołania się od decyzji Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w sprawie wyniku egzaminu; a do szkolnych sklepików wraca zdrowe, ale i smaczne jedzenie - tzw. „drożdżówki”.

Według kalendarza roku szkolnego 2016/2017, wolne dni uczniów z województwa podlaskiego to: zimowa przerwa świąteczna (23-31 grudnia 2016 r.) ferie zimowe (23 stycznia - 5 lutego 2017 r.) i wiosenna przerwa świąteczna (13-18 kwietnia 2017 r.). Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych nastąpi 23 czerwca 2017 r.

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card