Nowy rok szkolny Rokiem Wolontariatu Drukuj
06.09.2016.

Rok szkolny 2016/2017 został ogłoszony Rokiem Wolontariatu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało szereg propozycji: konkursów, projektów, w ramach których uczniowie będą mogli rozwijać umiejętności współpracy w grupie, a także niesienia pomocy innym. 

Nowy rok szkolny Rokiem Wolontariatu

fot. ZSOiZ im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu


Z tych propozycji będą mogli korzystać wychowankowie pozostających pod opieką samorządu gminnego: Przedszkola w Ciechanowcu, Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu, Szkoły Podstawowej w Łempicach, Szkoły Podstawowej w Radziszewie Starym i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu, a także prowadzonej przez Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży Szkoły Podstawowej w Kocach-Schabach oraz nadzorowanego przez samorząd powiatowy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu, na który składają się 6-letnia Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych (gimnazjum i liceum – dla których organem nadzorującym jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego), Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Publiczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych na Podbudowie Gimnazjum i Policealne Szkoły dla Dorosłych.

We wszystkich tych placówkach uczyć się będzie 88 przedszkolaków, 85 uczniów oddziałów przedszkolnych tzw. "0", 376 uczniów szkół podstawowych, 155 gimnazjalistów oraz 103 uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych, 202 uczniów Liceum Ogólnokształcącego, 119 uczniów Technikum, 67 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej, 89 słuchaczy szkół dla dorosłych i 94 uczestników kursu kwalifikacyjnego.

Od 1 września 2016 r. zachodzą różnorodne zmiany w edukacji. Najważniejsze z nich to m.in.: darmowe podręczniki dla uczniów klas I-IV; dofinansowanie dla uczniów niepełnosprawnych i uczniów klas IV, V i I gimnazjum; szóstoklasiści nie będą już pisać sprawdzianu; maturzyści uzyskają możliwość odwołania się od decyzji Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w sprawie wyniku egzaminu; a do szkolnych sklepików wraca zdrowe, ale i smaczne jedzenie - tzw. „drożdżówki”.

Według kalendarza roku szkolnego 2016/2017, wolne dni uczniów z województwa podlaskiego to: zimowa przerwa świąteczna (23-31 grudnia 2016 r.) ferie zimowe (23 stycznia - 5 lutego 2017 r.) i wiosenna przerwa świąteczna (13-18 kwietnia 2017 r.). Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych nastąpi 23 czerwca 2017 r.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl