50. rocznica powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Bujence Drukuj
22.09.2016.

Ochotnicza Straż Pożarna w Bujence świętowała 50. rocznicę powstania. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i firm, oraz delegacje i poczty sztandarowe z jednostek OSP Gminy Ciechanowiec.

50. rocznica powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Bujence

fot. Z. Poniatowski MPI


Jubileusz strażaków rozpoczął się od Mszy Świętej w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, którą celebrował ks. kan. Tadeusz Kryński. Dalsze uroczystości odbyły się na placu przy remizie strażackiej. Historię powstania i pięćdziesięcioletniej działalności jednostki przedstawił Strażak Honorowy OSP w Bujence Stanisław Moczulski. W swoim wystąpieniu podkreślił, że w 1966 roku służbę rozpoczęło 36 druhów. Obecnie załogę OSP Bujenka stanowi 5 strażaków honorowych, 16 czynnych strażaków mężczyzn i jedyna w naszej gminie żeńska drużyna OSP w sile 6 druhen.

Ochotnicza Straż Pożarna w Bujence w pięćdziesiątą rocznicę swego istnienia otrzymała sztandar ufundowany przez osoby prywatne oraz firmy reprezentowane przez: Mirosława Borkowskiego, Helenę Dołęgowską, Stanisława Godlewskiego, Grzegorza Gromadzkiego, Marię i Stanisława Guziaków, Stanisława Kalinowskiego, Krystynę i Mirosława Kobusów, Kazimierza Koca, Zygmunta Koska, Grzegorza Łopuskiego, Marka Morzego, Michała Morzego, Jadwigę i Tomasza Miliszkiewicz, Pawła Mirkowicza, Andrzeja Olszewskiego, Eugenię i Leszka Pełszyk, Krzysztofa Pełszyka, Mirosława Reczko i Roberta Sikorskiego. Akt ufundowania sztandaru odczytał Przewodniczący Komitetu Społecznego - Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko a akt nadania sztandaru Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Białymstoku Zenon Białobrzeski.

Na drzewcu sztandaru znalazły się gwoździe: Mieczysława Baszko - posła na Sejm RP, wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP; Jacka Boguckiego - posła na Sejm RP, prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP; Bohdana Józefa Paszkowskiego - wojewody podlaskiego; Jerzego Leszczyńskiego - marszałka Województwa Podlaskiego; Jarosława Wendta - podlaskiego komendanta wojewódzkiego PSP; Jana Gradkowskiego - prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP; Bogdana Kołakowskiego - wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP; Zenona Białobrzeskiego - wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP; Lucyny Golonko - dyrektora biura Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP; Bogdana Zielińskiego - starosty powiatu wysokomazowieckiego; Andrzeja Koca - Komendanta Powiatowego PSP; Eugeniusza Święckiego - przewodniczącego Rady Miejskiej w Ciechanowcu; ks. Tadeusza Kryńskiego - dziekana Dekanatu Ciechanowieckiego; Marka Klejzerowicza - Komendanta Gminnego ZOSP RP; Mirosława Reczko - burmistrza Ciechanowca; Heleny Dołęgowskiej - prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu; Jadwigi i Tomasza Miliszkiewiczów - Firma Tomex; Grzegorza Gromadzkiego - Firma Meblo-Styl; Marii i Stanisława Guziaków; Grzegorza Łopuskiego i Marka Morzego - Firma „U Jana”, Pawła Mirkowicza; Eugenii i Leszka Pełszyków - Firma Handlowa, Krzysztofa Pełszyka – dyrektora Szkoly Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu.

Zasłużonym druhom wręczone zostały medale i odznaczenia. Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali Stanisław Kalinowski i Stanisław Komiażyk, srebrne Antoni Bachorek, Jan Filipczuk i Stanisław Moczulski a Janusz Józef Anusiewicz, Mieczysław Bachorek, Sebastian Bachorek, Janusz Piotr Gontarczuk, Kamil Gontarczuk, Stanisław Guziak, Krzysztof Kalinowski, Zbigniew Komiażyk, Daniel Mirkowicz, Roman Mirkowicz, Damian Piotr Pełszyk, Karol Pełszyk, Mariusz Pełszyk, Piotr Pełszyk, Tadeusz Pełszyk i Mieczysław Rzepny brązowe. 

Przyznano także odznaki „Za wysługę lat": otrzymali je za 50 lat służby - Stanisław Kalinowski, Stanisław Komiażyk i Roman Mirkowicz, 45 lat - Stanisław Moczulski i Mieczysław Rzepny, 35 lat - Janusz Józef Anusiewicz, Antoni Bachorek, Jan Filipczuk, Janusz Piotr Gontarczuk, Stanisław Guziak, Tadeusz Pełszyk i Piotr Pełszyk, 25 lat - Krzysztof Józef Kalinowski i Zbigniew Komiażyk, 15 lat - Mieczysław Bachorek, Sebastian Bachorek, Daniel Mirkowicz i Damian Pełszyk, 10 lat - Kamil Gontarczuk, Karol Pełszyk i Mariusz Pełszyk.

W imieniu druhów i druhen, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bujence Krzysztof Kalinowski podziękował za ufundowanie sztandaru, za poświęcenie go i za pomoc w zorganizowaniu tej ważnej uroczystości. Złożył też podziękowania za odznaczenia i wyróżnienia przyznane z okazji jubileuszu 50-lecia.

Akt ufundowania sztandaru dla OSP w Bujence


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu zaprasza do uczestnictwa w drugiej edycji Majowego Konkursu Jednego Wiersza. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych i ma charakter otwarty... »»
 
KRUS przypomina o kwocie granicznej
Logo KRUSKRUS przypomina, iż do dnia 31 maja rolnik lub domownik prowadzący też pozarolniczą działalność gospodarczą zobowiązany jest złożyć zaświadczenie, że nie została przekroczona kwota graniczna... »
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl