Sesja Rady Miejskiej Drukuj
28.09.2016.

XIX sesja Rady Miejskiej poświęcona była rozpatrzeniu i podjęciu uchwał w sprawie zmian w budżecie gminy na 2016 rok,  uchwałom dotyczącym komunalnego zasobu mieszkaniowego oraz zniesienia formy ochrony przyrody z jesionu wyniosłego stanowiącego pomnik przyrody Nr 53 ł oraz dębu szypułkowego stanowiącego pomnik przyrody Nr 110 ł.

Podjęta została uchwała o zasadach sprzedaży komunalnych lokali mieszkalnych oraz udzielaniu bonifikat. Podjęto też uchwałę dotyczącą uchwalenia wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy oraz zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Ciechanowiec. Do obu uchwał wprowadzono jedną zmianę - wycofano z listy lokal przy ul. Kościuszki 16.

W czasie sesji grupa młodych sportowców z Ciechanowca zaprezentowała projekt budowy infrastruktury sportowej do ćwiczeń w przestrzeni miejskiej - street workout.

Street Workut to połączenie treningu z wykorzystaniem własnej masy ciała i ćwiczeń gimnastycznych, przeniesione z sali na świeże powietrze. Jako, że sport zawsze potrafił łączyć ludzi, rozbudzać w nich pasje oraz prowadzić do pracy nad własnych charakterem, wnioskodawcy sądzą, że budowa placu do ćwiczeń może ułatwić walkę z takimi problemami jak popadanie w nałogi wśród młodzieży czy spędzanie zbyt dużej ilości czasu przed komputerem.

Wnioskodawcy chcieliby zlokalizować urządzenia do ćwiczeń w centralnej części miasta np. wyspa, park, okolice szkoły podstawowej, czyniąc to miejsce przyjaznym dla ludzi preferujących aktywny tryb życia.


          Sesja Rady Miejskiej 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Rodzina 500+

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl