Sesja Rady Miejskiej Drukuj
28.09.2016.

XIX sesja Rady Miejskiej poświęcona była rozpatrzeniu i podjęciu uchwał w sprawie zmian w budżecie gminy na 2016 rok,  uchwałom dotyczącym komunalnego zasobu mieszkaniowego oraz zniesienia formy ochrony przyrody z jesionu wyniosłego stanowiącego pomnik przyrody Nr 53 ł oraz dębu szypułkowego stanowiącego pomnik przyrody Nr 110 ł.

Podjęta została uchwała o zasadach sprzedaży komunalnych lokali mieszkalnych oraz udzielaniu bonifikat. Podjęto też uchwałę dotyczącą uchwalenia wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy oraz zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Ciechanowiec. Do obu uchwał wprowadzono jedną zmianę - wycofano z listy lokal przy ul. Kościuszki 16.

W czasie sesji grupa młodych sportowców z Ciechanowca zaprezentowała projekt budowy infrastruktury sportowej do ćwiczeń w przestrzeni miejskiej - street workout.

Street Workut to połączenie treningu z wykorzystaniem własnej masy ciała i ćwiczeń gimnastycznych, przeniesione z sali na świeże powietrze. Jako, że sport zawsze potrafił łączyć ludzi, rozbudzać w nich pasje oraz prowadzić do pracy nad własnych charakterem, wnioskodawcy sądzą, że budowa placu do ćwiczeń może ułatwić walkę z takimi problemami jak popadanie w nałogi wśród młodzieży czy spędzanie zbyt dużej ilości czasu przed komputerem.

Wnioskodawcy chcieliby zlokalizować urządzenia do ćwiczeń w centralnej części miasta np. wyspa, park, okolice szkoły podstawowej, czyniąc to miejsce przyjaznym dla ludzi preferujących aktywny tryb życia.


          Sesja Rady Miejskiej 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl