15 par małżeńskich z Gminy Ciechanowiec świętowało złote gody Drukuj
26.10.2016.

Ustanowiony ustawą z 17 lutego 1960 roku Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.
 
15 par małżeńskich z Gminy Ciechanowiec świętowało złote gody

fot. Z. Poniatowski MPI


Tradycyjnie już jubileuszowe złote gody przygotowane przez Urząd Miejski w Ciechanowcu rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej celebrowanej w intencji Jubilatów przez księdza dziekana Tadeusza Kryńskiego, księdza Bogusława Wasilewskiego i księdza Bohdana Sawickiego.

Dalsza część uroczystości odbyła się w siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko w swoim wystąpieniu powiedział między innymi: Mija 50 lat od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wiarę, szacunek i przyjaźń. Przyrzeczenie to składaliście z ufnością, że nie zawiedziecie się na sobie, że będziecie dzielić razem dobre i złe, wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością. Przyrzeczenia tego dotrzymaliście mimo wielu złożonych zdarzeń losowych.(...) Wasze małżeństwo jest wzorem dla innych, a równocześnie wyrazem nadziei, że nadal będziecie służyć swym przykładem i doświadczeniem dla dobra przyszłych pokoleń. Następnie w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Burmistrz Ciechanowca wręczył przyznane Jubilatom „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Jubileusz 50-lecia małżeństwa świętowali: Celina i Stanisław Fabisiakowie, Cecylia Maria i Andrzej Kocowie, Maria i Józef Kutyńscy, Stanisława i Stanisław Mirkowiczowie, Marianna i Kazimierz Józef Murawscy, Jadwiga i Jan Popławscy, Maria Otolia i Henryk Postlepowie, Maria Helena i Zygmunt Radziszewscy, Anna i Edward Sawiccy, Maria i Edmund Sawiccy, Helena i Mieczysław Sokołowscy, Stanisława i Zygmunt Bolesław Sokołowscy, Jadwiga i Aleksander Wakulukowie, Teresa Wanda i Zygmunt Wojtkowscy, Zofia i Witold Wysoccy.
 
Jubilaci odebrali wiele życzeń i podziękowań od władz samorządowych, rodziny i znajomych, były kosze kwiatów, prezenty i gorące uściski od dzieci i wnucząt.

W części artystycznej wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu pod kierownictwem Pani Marianny Gołębiewskiej oraz Weronika Binaś uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Czas w trakcie „słodkiego poczęstunku” wypełniła kapela „Kłosy”.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl