Konferencja "Senior w społeczeństwie obywatelskim" Drukuj
26.10.2016.

Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu zorganizowało konferencję seniorów o charakterze edukacyjno-integracyjnym w ramach projektu „Senior w społeczeństwie obywatelskim”.

Konferencja "Senior w społeczeństwie obywatelskim"

fot. P. Kłopotowski


Gośćmi organizatorów były delegacje Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie oraz Klubów Seniora w Ciechanowcu, Klukowie, Czyżewie, Szepietowie oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Pobikry. Udział w spotkaniu wzięli Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, Prezes Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu Helena Dołęgowska, współwłaściciel firmy „U Jana” Grzegorz Łopuski i stale współpracujący ze stowarzyszeniem Paweł Kłopotowski.

Członkowie Zarządu Uniwersytetu podziękowali sponsorom za wsparcie rzeczowe i finansowe w odnowieniu i wyposażeniu pomieszczenia w budynku Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu z przeznaczeniem na siedzibę organizacji.

Pierwsza część konferencji obejmowała trzy wykłady. Pani Mirosława Janiszewska członek Zarządu stowarzyszenia mówiła o tym, jak seniorzy walczą o swoje prawa, psycholog Pani Maria Małgorzata Sękal przekazała uczestnikom wiedzę na temat sposobów aktywizacji osób 60+ a psycholog Pani Teresa Bazyluk wskazała na cechy osobowości seniorów, które pomagają w aktywizacji organizacji pozarządowych.

Liczna grupa seniorów i zaproszeni goście byli uczestnikami uroczystego obiadu, a po nim bawili się przy muzyce w wykonaniu zespołu Pana Krzysztofa Koca.

Projekt został dofinansowany przez Burmistrza Ciechanowca w ramach zadań publicznych gminy Ciechanowiec z zakresu społeczeństwa obywatelskiego w 2016 r.


                             

Zofia Januszkiewicz-Diakowska
Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku
w Ciechanowcu


Konferencja "Senior w społeczeństwie obywatelskim"

Konferencja "Senior w społeczeństwie obywatelskim"

Konferencja "Senior w społeczeństwie obywatelskim"

Konferencja "Senior w społeczeństwie obywatelskim"

Konferencja "Senior w społeczeństwie obywatelskim"

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl