Stowarzyszenie UTW zakończyło kolejny projekt Drukuj
07.11.2016.

Seniorzy z gminy Ciechanowiec są przykładem, że starość nie musi oznaczać samotności, bierności, zamknięcia w czterech ścianach swojego domu. Na co dzień maszerując z kijkami przez miasto pokazują, że potrafią być aktywni, a do tego kilka razy w roku biorą udział w projektach realizowanych przez Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ciechanowcu.

UTW zakończyło kolejny projekt

fot. Stowarzyszenie UTW 


Ostatnio stowarzyszenie zakończyło realizację zadania pod nazwą „Integracja seniorów”, w ramach którego seniorzy „wyszli z domów”, poznali różnorodne formy spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim zintegrowali się. Uczestnicy projektu mogli przekonać się, że emerytura to nie koniec świata, a wręcz sprzyja poznawaniu świata. Stowarzyszenie zorganizowało im dwa wyjazdy. Pierwszy do Warszawy, gdzie zwiedzili Pałac Prezydenta RP, Cmentarz na Powązkach i Muzeum Techniki, obejrzeli panoramę Warszawy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki i pospacerowali po Starym Mieście. Drugi wyjazd to podróż do stolicy Podlasia - Białegostoku, gdzie w Operze i Filharmonii Podlaskiej uczestnicy projektu obejrzeli spektakl „Czarodziejski flet”.

Realizacja tego projektu pokazała, że wiek emerytalny nie musi ograniczać, a wyjście z domu w towarzystwie innych emerytów pozytywnie wpływa na poprawę stanu fizycznego i psychicznego seniorów. Teraz mamy czas na to czego nie mogliśmy zrobić w młodości. Dom, dzieci, praca, a potem wnuki, wszystko to sprawiało, że nie myśleliśmy o własnych potrzebach, a nawet tak oczywista rzecz jak zwiedzanie Warszawy, czy wyjście do opery było dla nas nieosiągalne. Do niedawna myślałam, że moja przyszłość to siedzenie w domu i czekanie na odwiedziny dzieci i wnuków, ale dzięki wspólnym wyjazdom i zajęciom nie czuję się już samotna, jestem coraz sprawniejsza fizycznie i po prostu radosna – powiedziała uczestniczka zadania. Teraz to dzieci i wnuki czekają, aż babcia wróci z zajęć aby móc mnie odwiedzić – dodała ze śmiechem.

Projekt pod nazwą „Integracja seniorów” został dofinansowany przez Burmistrza Ciechanowca w ramach realizacji zadań własnych gminy z zakresu działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym w 2016 roku oraz ze środków własnych stowarzyszenia.
 

                             

Zofia Januszkiewicz-Diakowska
Prezes Stowarzyszenia UTW


UTW zakończyło kolejny projekt

UTW zakończyło kolejny projekt

UTW zakończyło kolejny projekt

UTW zakończyło kolejny projekt

UTW zakończyło kolejny projekt

UTW zakończyło kolejny projekt
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Rodzina 500+

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl