buy medication online
 
Stowarzyszenie UTW zakończyło kolejny projekt Drukuj
07.11.2016.

Seniorzy z gminy Ciechanowiec są przykładem, że starość nie musi oznaczać samotności, bierności, zamknięcia w czterech ścianach swojego domu. Na co dzień maszerując z kijkami przez miasto pokazują, że potrafią być aktywni, a do tego kilka razy w roku biorą udział w projektach realizowanych przez Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ciechanowcu.

UTW zakończyło kolejny projekt

fot. Stowarzyszenie UTW 


Ostatnio stowarzyszenie zakończyło realizację zadania pod nazwą „Integracja seniorów”, w ramach którego seniorzy „wyszli z domów”, poznali różnorodne formy spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim zintegrowali się. Uczestnicy projektu mogli przekonać się, że emerytura to nie koniec świata, a wręcz sprzyja poznawaniu świata. Stowarzyszenie zorganizowało im dwa wyjazdy. Pierwszy do Warszawy, gdzie zwiedzili Pałac Prezydenta RP, Cmentarz na Powązkach i Muzeum Techniki, obejrzeli panoramę Warszawy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki i pospacerowali po Starym Mieście. Drugi wyjazd to podróż do stolicy Podlasia - Białegostoku, gdzie w Operze i Filharmonii Podlaskiej uczestnicy projektu obejrzeli spektakl „Czarodziejski flet”.

Realizacja tego projektu pokazała, że wiek emerytalny nie musi ograniczać, a wyjście z domu w towarzystwie innych emerytów pozytywnie wpływa na poprawę stanu fizycznego i psychicznego seniorów. Teraz mamy czas na to czego nie mogliśmy zrobić w młodości. Dom, dzieci, praca, a potem wnuki, wszystko to sprawiało, że nie myśleliśmy o własnych potrzebach, a nawet tak oczywista rzecz jak zwiedzanie Warszawy, czy wyjście do opery było dla nas nieosiągalne. Do niedawna myślałam, że moja przyszłość to siedzenie w domu i czekanie na odwiedziny dzieci i wnuków, ale dzięki wspólnym wyjazdom i zajęciom nie czuję się już samotna, jestem coraz sprawniejsza fizycznie i po prostu radosna – powiedziała uczestniczka zadania. Teraz to dzieci i wnuki czekają, aż babcia wróci z zajęć aby móc mnie odwiedzić – dodała ze śmiechem.

Projekt pod nazwą „Integracja seniorów” został dofinansowany przez Burmistrza Ciechanowca w ramach realizacji zadań własnych gminy z zakresu działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym w 2016 roku oraz ze środków własnych stowarzyszenia.
 

                             

Zofia Januszkiewicz-Diakowska
Prezes Stowarzyszenia UTW


UTW zakończyło kolejny projekt

UTW zakończyło kolejny projekt

UTW zakończyło kolejny projekt

UTW zakończyło kolejny projekt

UTW zakończyło kolejny projekt

UTW zakończyło kolejny projekt
 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card