Stowarzyszenie UTW zakończyło kolejny projekt Drukuj
07.11.2016.

Seniorzy z gminy Ciechanowiec są przykładem, że starość nie musi oznaczać samotności, bierności, zamknięcia w czterech ścianach swojego domu. Na co dzień maszerując z kijkami przez miasto pokazują, że potrafią być aktywni, a do tego kilka razy w roku biorą udział w projektach realizowanych przez Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ciechanowcu.

UTW zakończyło kolejny projekt

fot. Stowarzyszenie UTW 


Ostatnio stowarzyszenie zakończyło realizację zadania pod nazwą „Integracja seniorów”, w ramach którego seniorzy „wyszli z domów”, poznali różnorodne formy spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim zintegrowali się. Uczestnicy projektu mogli przekonać się, że emerytura to nie koniec świata, a wręcz sprzyja poznawaniu świata. Stowarzyszenie zorganizowało im dwa wyjazdy. Pierwszy do Warszawy, gdzie zwiedzili Pałac Prezydenta RP, Cmentarz na Powązkach i Muzeum Techniki, obejrzeli panoramę Warszawy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki i pospacerowali po Starym Mieście. Drugi wyjazd to podróż do stolicy Podlasia - Białegostoku, gdzie w Operze i Filharmonii Podlaskiej uczestnicy projektu obejrzeli spektakl „Czarodziejski flet”.

Realizacja tego projektu pokazała, że wiek emerytalny nie musi ograniczać, a wyjście z domu w towarzystwie innych emerytów pozytywnie wpływa na poprawę stanu fizycznego i psychicznego seniorów. Teraz mamy czas na to czego nie mogliśmy zrobić w młodości. Dom, dzieci, praca, a potem wnuki, wszystko to sprawiało, że nie myśleliśmy o własnych potrzebach, a nawet tak oczywista rzecz jak zwiedzanie Warszawy, czy wyjście do opery było dla nas nieosiągalne. Do niedawna myślałam, że moja przyszłość to siedzenie w domu i czekanie na odwiedziny dzieci i wnuków, ale dzięki wspólnym wyjazdom i zajęciom nie czuję się już samotna, jestem coraz sprawniejsza fizycznie i po prostu radosna – powiedziała uczestniczka zadania. Teraz to dzieci i wnuki czekają, aż babcia wróci z zajęć aby móc mnie odwiedzić – dodała ze śmiechem.

Projekt pod nazwą „Integracja seniorów” został dofinansowany przez Burmistrza Ciechanowca w ramach realizacji zadań własnych gminy z zakresu działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym w 2016 roku oraz ze środków własnych stowarzyszenia.
 

                             

Zofia Januszkiewicz-Diakowska
Prezes Stowarzyszenia UTW


UTW zakończyło kolejny projekt

UTW zakończyło kolejny projekt

UTW zakończyło kolejny projekt

UTW zakończyło kolejny projekt

UTW zakończyło kolejny projekt

UTW zakończyło kolejny projekt
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl