XX Sesja Rady Miejskiej Drukuj
16.11.2016.

Na XX sesji Rady Miejskiej radni przyjęli uchwały dotyczące zmian w budżecie gminy na 2016 rok, podatków w 2017 roku i programów regulujących różne aspekty funkcjonowania gminy w nadchodzącym roku.

Uchwały dotyczące: określenia stawek podatku od nieruchomości, określenia stawek podatku od środków transportowych, obniżenia średniej ceny skupu żyta dla celów wymiaru podatku rolnego na terenie Gminy Ciechanowiec i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2017-2020 zostały przyjęte bez żadnych zmian. Z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2017 rok został wykreślony w zadaniu numer 3 podpunkt 17, a w „Programie Współpracy w 2017 roku Gminy Ciechanowiec z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie” wpisano kwoty przeznaczone na realizację zadań w poszczególnych obszarach: I - 2.000 zł, II - 3.000 zł, III - 7.000 zł, IV - 5.000 zł, V - 15.000 zł, VI - 10.000 zł, VII - 366.000 zł.

W czasie obrad radni zapoznali się ze sprawozdaniem z pracy Burmistrza między sesjami, informacjami z analizy oświadczeń majątkowych i o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Ciechanowiec w roku szkolnym 2015/2016 oraz z wykazem dochodów z dzierżawy obiektów gminnych, a także informacji Powiatowego Urzędu Pracy w Wysokiem Mazowieckiem o stanie bezrobocia w Gminie Ciechanowiec za okres 3 kwartałów 2016 roku.

Obecny na sesji Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński przedstawił wojewódzkie inwestycje na terenie Gminy Ciechanowiec - realizowane i planowane.

W czasie sesji  ze społeczeństwem Ciechanowca pożegnał się asp. sztab. Krzysztof Śliwiński, który został Kierownikiem Posterunku Policji w Czyżewie, a przywitał się nowy Kierownik Posterunku Policji w Ciechanowcu asp. Robert Sutkowski.


          Sesja Rady Miejskiej 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl