Tydzień Praw Dziecka w ciechanowieckiej Szkole Podstawowej Drukuj
21.11.2016.

20 listopada obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu poszli o krok dalej i zorganizowali w swojej placówce Tydzień Praw Dziecka.

Tydzień Praw Dziecka

fot. K. Łochnicka Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu


Z tej okazji, od 21 do 25 listopada w szkole odbędą się liczne wystąpienia, inscenizacje, debaty i pokazy filmowe o tematyce praw dziecka. W programie przewidziane są konkursy plastyczne i literackie, wystawa „Janusz Korczak – przyjaciel dzieci” oraz wystawa fotograficzna „Moje szczęśliwe dzieciństwo”.

Na piątkowe podsumowanie Tygodnia Praw Dziecka uczniowie przyjdą ubrani na niebiesko, bo ten kolor jest symbolem praw dziecka.

Program Tygodnia Praw Dziecka
w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu


Poniedziałek 21 listopada 2016 r.
– otwarcie Tygodnia Praw Dziecka - krótkie wprowadzenie do tematyki przez dyrektora szkoły
– spotkanie z funkcjonariuszem Policji Bożeną Bucińską inspektor z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej z Wysokiego Mazowieckiego
– pokaz filmowy „Król Maciuś Pierwszy” - wyświetlenie filmu na auli

Wtorek 22 listopada 2016 r.
– wszystko o prawach dzieci – prezentacja
– debata nt. „Czy znasz swoje prawa?”
– dzień Samorządności czyli rządy Króla Maciusia Pierwszego – oddanie szkoły we władanie uczniów, prowadzenie zajęć i lekcji przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli (3 godz. lekcyjna, klasy starsze)
 
Środa 23 listopada 2016 r. godz. 9.00
– przedstawienie „Prawa Dziecka” przygotowane przez klasę IIb
– odczytanie nagrodzonego listu (szkolnej deklaracji) przez uczennicę i złożenie podpisu pod treścią przez nauczycieli, dyrektora, zaproszonych gości, pracowników administracji
– wszystko o prawach dzieci – prezentacja – zebranie rodziców

Czwartek 24 listopada 2016 r.
– dzień dobrych wiadomości/Dzień życzliwości – drzewko szczęścia/życzliwości. Jest to akcja społeczna polegająca na zapisaniu przez uczniów, na wcześniej przygotowanych listkach, miłych słów skierowanych do kolegi, koleżanki bądź nauczyciela czy innego pracownika szkoły. Zapisać można myśli, odczucia, marzenia, pragnienia, tęsknoty i troski. Przygotowane listki uczniowie wieszają na przygotowanym na parterze drzewie

Piątek  25 listopada 2016 r.
– uroczyste podsumowanie Tygodnia Praw Dziecka – aula
– przedstawienie pod tytułem „Dzień pluszowego misia”
– happening pod hasłem „Wszyscy dla praw dziecka” – aula. Spleciony dłońmi krąg wszystkich uczniów i nauczycieli – odśpiewanie piosenki „Co może mały człowiek…” .
– wręczenie  nagród  zwycięzcom konkursów

Ponadto w ciągu tego tygodnia każda z klas zajmie się innym artykułem konwencji:
klasa 0 – prawo dziecka do rodziny;
klasa I – prawo dziecka do zabawy;
klasa II – prawo dziecka do nauki;
klasa III – prawo dziecka do wypoczynku;
klasa IV – prawo dziecka do opieki medycznej;
klasa V – prawo dziecka do religii, tradycji, kultury;
klasa VI – prawo dziecka do informacji.

Więcej informacji o Tygodniu Praw Dziecka oraz galeria zdjęć znajduje się na stronie www.kopernik.webd.pl

                             

Dorota Mirkowicz
Koordynator działań 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl