Zespół "Werwoczki" w Ciechanowcu Drukuj
29.11.2016.

W siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu wystąpił z koncertem zespół  "Werwoczki" w repertuarze którego, znajdują się utwory w języku białoruskim, ukraińskim, rosyjskim, polskim i w gwarze orlańskiej.

Zespół "Werwoczki" w Ciechanowcu

fot. COKiS


Koncert w Ciechanowcu jest jednym z wielu, który "Werwoczki" dali w tym roku. Od lat koncertują po całej Polsce przyczyniając się do pielęgnowania i upowszechniania orlańskiej kultury i języka. Zespół "Werwoczki" stworzyła w 2008 roku grupa mieszkańców Gminy Orla, chcąca zachować ludowe pieśni i tradycje ze swojego regionu. Nazwę przyjęli od znajdującej się kiedyś w pobliżu Orli wsi Werweczki, która przestała istnieć w połowie XIX wieku, prawdopodobnie w wyniku epidemii cholery. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Wołodymir Rewa, a kierownikiem organizacyjnym Elżbieta Nazarewicz.

W trakcie występu w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu zespół nie tylko zaprezentował regionalne pieśni, ale też i grę na różnych instrumentach między innymi na sopiłce - ukraińskim instrumencie ludowym, który jest wariantem fletu prostego.

Organizatorami występu byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Gminny Ośrodek Kultury z Orli.


Zespół "Werwoczki" w Ciechanowcu

Zespół "Werwoczki" w Ciechanowcu

Zespół "Werwoczki" w Ciechanowcu

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl