Program
Obchody Podlaskiego Dnia Seniora Drukuj
30.11.2016.

W siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu odbyły się Podlaskie Dni Seniora. W spotkaniu udział wzięło blisko 50 seniorów, zainteresowanych tematyką wykładów. 

Obchody Podlaskiego Dnia Seniora

fot. A. Kieliszek MPI


W czasie spotkania seniorzy wysłuchali wykładu fizjoterapeuty pt. „Kręgosłup Seniora - co zrobić żeby nie bolało?” i wykładów prawnika na temat bezpieczeństwa i prawa: "Oszustwa na szkodę osób starszych" i  "Prawo spadkowe - podstawowe elementy teoretyczne oraz elementy praktyczne". Podobno w naszym wieku musi boleć, bo jak nie boli to już jest źle. Jednak warto było dzisiaj poznać sposoby na to aby bolało mniej i żebym mógł dłużej cieszyć się sprawnością fizyczną - powiedział uczestnik spotkania. Ciekawe były także wykłady prawniczki. Czuję się lepiej poinformowany na co mam uważać nie tylko w sprawach prawnych, ale i w codziennym życiu - dodał.
 
Dzień Seniora to szczególny moment, który pozwala docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości i wiedzy, z których mogą czerpać młodsze pokolenia. Drodzy Seniorzy jesteście źródłem życiowej mądrości, której nabywa się z upływem lat. - napisał w liście skierowanym do seniorów Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński. - W okresie ostatnich dziesięcioleci obserwowany jest spadek rozwoju demograficznego oraz zmiany w strukturze wieku mieszkańców naszego kraju i województwa. Polityka senioralna staje się coraz ważniejszym elementem życia społecznego. Po stronie samorządowców leży zapewnienie godnych warunków życia osobom starszym, dlatego też podejmowane są działania mające na celu promowanie i wspieranie aktywności starszego pokolenia.

Organizatorami Podlaskich Dni Seniora byli Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku i Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowcu.


Obchody Podlaskiego Dnia Seniora

Obchody Podlaskiego Dnia Seniora

Obchody Podlaskiego Dnia Seniora

Obchody Podlaskiego Dnia Seniora

Obchody Podlaskiego Dnia Seniora
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl