Obchody Podlaskiego Dnia Seniora Drukuj
30.11.2016.

W siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu odbyły się Podlaskie Dni Seniora. W spotkaniu udział wzięło blisko 50 seniorów, zainteresowanych tematyką wykładów. 

Obchody Podlaskiego Dnia Seniora

fot. A. Kieliszek MPI


W czasie spotkania seniorzy wysłuchali wykładu fizjoterapeuty pt. „Kręgosłup Seniora - co zrobić żeby nie bolało?” i wykładów prawnika na temat bezpieczeństwa i prawa: "Oszustwa na szkodę osób starszych" i  "Prawo spadkowe - podstawowe elementy teoretyczne oraz elementy praktyczne". Podobno w naszym wieku musi boleć, bo jak nie boli to już jest źle. Jednak warto było dzisiaj poznać sposoby na to aby bolało mniej i żebym mógł dłużej cieszyć się sprawnością fizyczną - powiedział uczestnik spotkania. Ciekawe były także wykłady prawniczki. Czuję się lepiej poinformowany na co mam uważać nie tylko w sprawach prawnych, ale i w codziennym życiu - dodał.
 
Dzień Seniora to szczególny moment, który pozwala docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości i wiedzy, z których mogą czerpać młodsze pokolenia. Drodzy Seniorzy jesteście źródłem życiowej mądrości, której nabywa się z upływem lat. - napisał w liście skierowanym do seniorów Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński. - W okresie ostatnich dziesięcioleci obserwowany jest spadek rozwoju demograficznego oraz zmiany w strukturze wieku mieszkańców naszego kraju i województwa. Polityka senioralna staje się coraz ważniejszym elementem życia społecznego. Po stronie samorządowców leży zapewnienie godnych warunków życia osobom starszym, dlatego też podejmowane są działania mające na celu promowanie i wspieranie aktywności starszego pokolenia.

Organizatorami Podlaskich Dni Seniora byli Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku i Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowcu.


Obchody Podlaskiego Dnia Seniora

Obchody Podlaskiego Dnia Seniora

Obchody Podlaskiego Dnia Seniora

Obchody Podlaskiego Dnia Seniora

Obchody Podlaskiego Dnia Seniora
 
 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl