Otwarcie drogi łączącej dwa województwa Drukuj
09.12.2016.

Podróżujący drogą wojewódzką nr 694 relacji Przyjmy – Ciechanowiec otrzymali kolejne kilometry odnowionej trasy – po wyremontowanym w ubiegłym roku ponad dwukilometrowym fragmencie na terenie województwa podlaskiego i trzykilometrowym odcinku na terenie województwa mazowieckiego, oddano do użytku prawie cztery kilometry drogi przebiegające przez gminy Nur i Boguty-Pianki. 

Otwarcie drogi łączącej dwa województwa

fot. O. R. Tomaszewska MPI/Wrota Podlasia


Przebudowa drogi trwała od końca lipca do początku grudnia tego roku. Za około 2,5 mln zł wzmocniono i poszerzono jezdnię, wykonano nawierzchnię asfaltową, oznakowanie pionowe i poziome, utwardzono pobocza oraz ustawiono słupki hektometryczne. Środki na realizację tej inwestycji pochodziły z budżetu województwa mazowieckiego.

Otwarcie drogi, w którym uczestniczyli m.in. marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, wicestarosta Powiatu Wysokomazowieckiego Leszek Gruchała, wójt Gminy Boguty-Pianki Józef Bogucki, burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko i przewodniczący Rady Miejskiej w Ciechanowcu Eugeniusz Święcki, połączone było z otwarciem zmodernizowanych dróg gminnych Szpice-Chojnowo oraz Tymianki-Moderki i Tymianki-Okunie.

Ceremonia rozpoczęła się uroczystą sesją Rady Gminy Boguty-Pianki, w czasie której zabierający głos goście zgodnie podkreślali znaczenie dobrych dróg dla rozwoju lokalnych społeczności, przedsiębiorczości i turystyki, a także efekty jakie przynosi współpraca i zaangażowanie wszystkich zainteresowanych – działaczy samorządowych wojewódzkich, powiatowych i lokalnych oraz mieszkańców.

W czasie rozmów padły obietnice dalszej współpracy – marszałkowie obu województw mówili o planach remontu innej wspólnej drogi wojewódzkiej – tym razem nr 690. Jest też szansa, że ścieżka rowerowa, która powstanie wzdłuż remontowanej drogi nr 690, od Siemiatycz do Ciechanowca, będzie przedłużona z podlaskiego Ciechanowca do mazowieckich Bogut-Pianek.


Otwarcie drogi łączącej dwa województwa

Otwarcie drogi łączącej dwa województwa

Otwarcie drogi łączącej dwa województwa

Otwarcie drogi łączącej dwa województwa

Otwarcie drogi łączącej dwa województwa
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl