Otwarcie drogi łączącej dwa województwa Drukuj
09.12.2016.

Podróżujący drogą wojewódzką nr 694 relacji Przyjmy – Ciechanowiec otrzymali kolejne kilometry odnowionej trasy – po wyremontowanym w ubiegłym roku ponad dwukilometrowym fragmencie na terenie województwa podlaskiego i trzykilometrowym odcinku na terenie województwa mazowieckiego, oddano do użytku prawie cztery kilometry drogi przebiegające przez gminy Nur i Boguty-Pianki. 

Otwarcie drogi łączącej dwa województwa

fot. O. R. Tomaszewska MPI/Wrota Podlasia


Przebudowa drogi trwała od końca lipca do początku grudnia tego roku. Za około 2,5 mln zł wzmocniono i poszerzono jezdnię, wykonano nawierzchnię asfaltową, oznakowanie pionowe i poziome, utwardzono pobocza oraz ustawiono słupki hektometryczne. Środki na realizację tej inwestycji pochodziły z budżetu województwa mazowieckiego.

Otwarcie drogi, w którym uczestniczyli m.in. marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, wicestarosta Powiatu Wysokomazowieckiego Leszek Gruchała, wójt Gminy Boguty-Pianki Józef Bogucki, burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko i przewodniczący Rady Miejskiej w Ciechanowcu Eugeniusz Święcki, połączone było z otwarciem zmodernizowanych dróg gminnych Szpice-Chojnowo oraz Tymianki-Moderki i Tymianki-Okunie.

Ceremonia rozpoczęła się uroczystą sesją Rady Gminy Boguty-Pianki, w czasie której zabierający głos goście zgodnie podkreślali znaczenie dobrych dróg dla rozwoju lokalnych społeczności, przedsiębiorczości i turystyki, a także efekty jakie przynosi współpraca i zaangażowanie wszystkich zainteresowanych – działaczy samorządowych wojewódzkich, powiatowych i lokalnych oraz mieszkańców.

W czasie rozmów padły obietnice dalszej współpracy – marszałkowie obu województw mówili o planach remontu innej wspólnej drogi wojewódzkiej – tym razem nr 690. Jest też szansa, że ścieżka rowerowa, która powstanie wzdłuż remontowanej drogi nr 690, od Siemiatycz do Ciechanowca, będzie przedłużona z podlaskiego Ciechanowca do mazowieckich Bogut-Pianek.


Otwarcie drogi łączącej dwa województwa

Otwarcie drogi łączącej dwa województwa

Otwarcie drogi łączącej dwa województwa

Otwarcie drogi łączącej dwa województwa

Otwarcie drogi łączącej dwa województwa
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Rodzina 500+

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl