Konserwacja ciechanowieckich pomników przyrody Drukuj
13.12.2016.
Klony, cisy i jarzębiny stanęły wzdłuż ciechanowieckich ulic
 
W ramach realizacji zadania „Pielęgnacja i konserwacja pomników przyrody na terenie Gminy Ciechanowiec”, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, na zlecenie Gminy Ciechanowiec przeprowadzono kompleksowe prace pielęgnacyjne i konserwacyjne w obrębie trzech pomników przyrody znajdujących się na terenie Ciechanowca.

Konserwacja ciechanowieckich pomników przyrody

fot. A. Kieliszek MPI 

 
Pracami polegającymi na usunięciu złamanych, zwisających konarów i gałęzi, odrośli korzeniowych, samosiewów oraz korekty zdeformowanych i nierównomiernie rozwiniętych koron, a także założeniu wiązań elastycznych dla prawidłowego zachowania statyki drzew objęto pomniki przyrody: zlokalizowane wzdłuż zabytkowej alei lipowej - nr ewidencyjny 117ł przy ul. Pałacowej - od strony ul. Czyżewskiej do ul. Kozarskiej oraz przy alei lipowej -  nr ewidencyjny 116ł wzdłuż drogi od ul. Pałacowej do ul. Czyżewskiej w Ciechanowcu. Konserwacji poddano także lipę drobnolistną nr ew. 1745 rosnącą przy ul. Parkowej w Ciechanowcu.

Prace trwały od 19 października do 3 listopada 2016 roku. Kierownikiem robót była arch. kraj. mgr inż. Urszula Maciejewska-Stefańska, a wykonawcą prac mgr inż. Jan Szymański z firmy Aspiracje Ogrodowe z miejscowości Raszyn Rybie.

Koszt przeprowadzonych prac wyniósł 43 677 zł, w tym: 38 880 zł to koszt realizacji rzeczowej zadania, 4797 zł wykonanie programu prac konserwatorskich w obrębie dwóch pomników przyrody 116ł (42 szt.) i 117ł (49 szt.) oraz ekspertyzy dendrologicznej wraz z opisem niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacyjnych pomnika przyrody nr ewid. 1745. Dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku wyniosła 23 328 zł.
 
 
Konserwacja ciechanowieckich pomników przyrody

Konserwacja ciechanowieckich pomników przyrody

Konserwacja ciechanowieckich pomników przyrody


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl