Konserwacja ciechanowieckich pomników przyrody Drukuj
13.12.2016.
Klony, cisy i jarzębiny stanęły wzdłuż ciechanowieckich ulic
 
W ramach realizacji zadania „Pielęgnacja i konserwacja pomników przyrody na terenie Gminy Ciechanowiec”, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, na zlecenie Gminy Ciechanowiec przeprowadzono kompleksowe prace pielęgnacyjne i konserwacyjne w obrębie trzech pomników przyrody znajdujących się na terenie Ciechanowca.

Konserwacja ciechanowieckich pomników przyrody

fot. A. Kieliszek MPI 

 
Pracami polegającymi na usunięciu złamanych, zwisających konarów i gałęzi, odrośli korzeniowych, samosiewów oraz korekty zdeformowanych i nierównomiernie rozwiniętych koron, a także założeniu wiązań elastycznych dla prawidłowego zachowania statyki drzew objęto pomniki przyrody: zlokalizowane wzdłuż zabytkowej alei lipowej - nr ewidencyjny 117ł przy ul. Pałacowej - od strony ul. Czyżewskiej do ul. Kozarskiej oraz przy alei lipowej -  nr ewidencyjny 116ł wzdłuż drogi od ul. Pałacowej do ul. Czyżewskiej w Ciechanowcu. Konserwacji poddano także lipę drobnolistną nr ew. 1745 rosnącą przy ul. Parkowej w Ciechanowcu.

Prace trwały od 19 października do 3 listopada 2016 roku. Kierownikiem robót była arch. kraj. mgr inż. Urszula Maciejewska-Stefańska, a wykonawcą prac mgr inż. Jan Szymański z firmy Aspiracje Ogrodowe z miejscowości Raszyn Rybie.

Koszt przeprowadzonych prac wyniósł 43 677 zł, w tym: 38 880 zł to koszt realizacji rzeczowej zadania, 4797 zł wykonanie programu prac konserwatorskich w obrębie dwóch pomników przyrody 116ł (42 szt.) i 117ł (49 szt.) oraz ekspertyzy dendrologicznej wraz z opisem niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacyjnych pomnika przyrody nr ewid. 1745. Dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku wyniosła 23 328 zł.
 
 
Konserwacja ciechanowieckich pomników przyrody

Konserwacja ciechanowieckich pomników przyrody

Konserwacja ciechanowieckich pomników przyrody


 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl