Rękodzieło artystyczne wczoraj i dziś Drukuj
28.12.2016.

„Rękodzieło artystyczne wczoraj i dziś” to projekt, który został zrealizowany przez Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ciechanowcu i dofinansowany w ramach zadań publicznych gminy Ciechanowiec z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji. 

Rękodzieło artystyczne wczoraj i dziś

fot. Stowarzyszenie UTW


Warsztaty z tkactwa artystycznego przeprowadziła Pani Wiera Godlewska. Uczestniczki warsztatów poznały podstawowe prace, w tym zasady snucia osnowy, stanowiącej podstawę prac tkackich. Następnie przygotowały projekty, które miały być tkane. Na potrzeby warsztatów zakupiono ramy tkackie oraz wełnę. Po czasochłonnych zajęciach wyłaniały się motywy utkane z wątku. Podsumowując warsztaty, uczestniczki oceniły pracę tkaczki jako kształtującą wyobraźnię, dającą spokój, ale także wymagającą cierpliwości.

Kolejne warsztaty wprowadziły w czasy nam współczesne. Były to artystyczne kompozycje wykonywane metodą filcowania na mokro i sucho. Zakupiono niezbędne materiały: włóczkę czesankową, folię bąbelkową, mydło, bombki styropianowe i specjalne igły.  Wykonano wiele ciekawych kompozycji takich jak liście, kwiaty czy ozdoby choinkowe. Prowadząca warsztaty Pani Ewa Gąsiorowska, jako przykłady zaprezentowała wiele różnorodnych wyrobów i aplikacji, którymi można ozdobić ubrania czy szale, a które sama wykonała. Uczestniczki zajęć były tak zauroczone tymi przedmiotami, że od razu podjęły próby samodzielnego ich wykonania.

Prace, które powstały w czasie warsztatów można zobaczyć na wystawie w siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu na ul. Mostowej 6.

                             

Zofia Januszkiewicz-Diakowska
Prezes Stowarzyszenia UTWRękodzieło artystyczne wczoraj i dziś

Rękodzieło artystyczne wczoraj i dziś

Rękodzieło artystyczne wczoraj i dziś

Rękodzieło artystyczne wczoraj i dziś

Rękodzieło artystyczne wczoraj i dziś

Rękodzieło artystyczne wczoraj i dziś

Rękodzieło artystyczne wczoraj i dziś

Rękodzieło artystyczne wczoraj i dziś

Rękodzieło artystyczne wczoraj i dziś

Rękodzieło artystyczne wczoraj i dziś
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl