Remont kościoła w Winnie-Poświętnej Drukuj
24.01.2017.

W 2016 roku prowadzony był drugi etap remontu zabytkowego siedemnastowiecznego kościoła pw. Św. Doroty w Winnie-Poświętnej.

Remont kościoła w Winnie-Poświętnej

fot. Grzegorz Jakubik


Remontowany był przede wszystkim dach. Prace obejmowały demontaż rynien i rur spustowych, pokrycia dachowego oraz rozebranie pokrycia deskowego dachu wraz z drewnianą ślepą podłogą na poddaszu. Naprawiono i zaimpregnowano więźbę dachową i belki stropowe. Na stropie położono izolację termiczną i wykonano nową podłogę na poddaszu. Naprawiono sygnaturkę na dachu. Wymieniono też  stolarkę okienną, zreperowano i zakonserwowano drzwi. W oparciu o przekazy historyczne odtworzono wieżę, postawioną pierwotnie w XIX w., a rozebraną w 1961 r.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 590 400 zł brutto, z czego 200 000 zł stanowi dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 49 000 zł  z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, a 111 016 zł z budżetu Gminy Ciechanowiec. Środki z budżetu gminy pochodziły z funduszu sołeckiego, który na potrzeby remontu przekazało 16 sołectw: Ciechanowczyk, Kobusy, Koce-Basie, Koce-Piskuły, Koce-Schaby, Kosiorki, Kułaki, Łempice, Radziszewo-Króle, Radziszewo-Sieńczuch, Radziszewo Stare, Trzaski, Winna-Chroły, Winna-Poświętna,Winna-Wypychy i Zadobrze.


Remont kościoła w Winnie-Poświętnej

Remont kościoła w Winnie-Poświętnej


 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl