Remont kościoła w Winnie-Poświętnej Drukuj
24.01.2017.

W 2016 roku prowadzony był drugi etap remontu zabytkowego siedemnastowiecznego kościoła pw. Św. Doroty w Winnie-Poświętnej.

Remont kościoła w Winnie-Poświętnej

fot. Grzegorz Jakubik


Remontowany był przede wszystkim dach. Prace obejmowały demontaż rynien i rur spustowych, pokrycia dachowego oraz rozebranie pokrycia deskowego dachu wraz z drewnianą ślepą podłogą na poddaszu. Naprawiono i zaimpregnowano więźbę dachową i belki stropowe. Na stropie położono izolację termiczną i wykonano nową podłogę na poddaszu. Naprawiono sygnaturkę na dachu. Wymieniono też  stolarkę okienną, zreperowano i zakonserwowano drzwi. W oparciu o przekazy historyczne odtworzono wieżę, postawioną pierwotnie w XIX w., a rozebraną w 1961 r.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 590 400 zł brutto, z czego 200 000 zł stanowi dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 49 000 zł  z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, a 111 016 zł z budżetu Gminy Ciechanowiec. Środki z budżetu gminy pochodziły z funduszu sołeckiego, który na potrzeby remontu przekazało 16 sołectw: Ciechanowczyk, Kobusy, Koce-Basie, Koce-Piskuły, Koce-Schaby, Kosiorki, Kułaki, Łempice, Radziszewo-Króle, Radziszewo-Sieńczuch, Radziszewo Stare, Trzaski, Winna-Chroły, Winna-Poświętna,Winna-Wypychy i Zadobrze.


Remont kościoła w Winnie-Poświętnej

Remont kościoła w Winnie-Poświętnej


 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl