Zima w Bibliotece Drukuj
09.02.2017.

Na tegoroczne ferie zimowe Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu zaproponowała młodym mieszkańcom liczne atrakcje, których tematem przewodnim była zima.
 
Zima w Bibliotece

fot. A. Kieliszek MPI


W pierwszym tygodniu ferii Bibliotekę trzykrotnie odwiedziła dwudziestoosobowa grupa przedszkolaków z ciechanowieckiego Przedszkola. Dzieci wspólnie z opiekunkami brały udział w różnorodnych zabawach: słuchały opowiadań i dyskutowały na ich temat, grały w papierowe śnieżki oraz wykonywały prace plastyczne do przeczytanego wiersza. Przy wykonaniu tych prac posługiwaliśmy się różną techniką, korzystaliśmy między innymi z brokatów, bibuły, waty, naklejek, farb itp. Dzieci wykazały się nie lada umiejętnościami, pomysłami i fantazją – powiedziała Iwona Litwińczuk dyrektor Miejskiej  Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu.

W drugim tygodniu ferii zaplanowano serię spotkań dla starszych dzieci w wieku od 6 do 10 lat, do udziału w których zgłosiło się dwadzieścioro pięcioro dzieci. Uczestnicy czytali publikacje na temat bezpiecznych zabaw na śniegu, a następnie wzięli udział w pogadance związanej z tą tematyką. Ponadto grali w kalambury, bawili się w jazdę na nartach i łyżwach oraz pociąg i kulig. Wykonywali prace plastyczne, były to pejzaże zimowe albo maski karnawałowe.

Obie grupy odwiedziła „Pani Zima” angażując dzieci w różnorodne zabawy. Na zakończenie ferii zarówno przedszkolaki, jak i starsze dzieci wzięły udział w balu karnawałowym. Uczniowie ze szkół podstawowych przebrali się za swoich ulubionych, bajkowych bohaterów, a dopełnieniem całego wizerunku było malowanie twarzy.

Dzieci wykazały bardzo duże zainteresowanie naszą ofertą. Pogadanki, które przygotowaliśmy oraz zabawy znacznie ułatwiły proces integracji. Różnorodność przygotowanych przez nas działań realizowanych podczas zajęć pozwoliła na zwiększenie kreatywności naszych czytelników. Ciekawe i bezpieczne spędzenie wolnego czasu przez uczestników ferii było naszym głównym priorytetem – tymi słowami podsumowała ferie dyrektor Biblioteki. O tym co jeszcze robimy w naszej bibliotece, a także o nowościach na naszych półkach można dowiedzieć się śledząc nasz fanpage na Facebooku – dodała.

Dyrekcja Biblioteki składa podziękowania animatorce Elżbiecie Pawluk za poprowadzenie bali karnawałowych i za malowanie twarzy oraz księgarni „Book Book” w Ciechanowcu, która podarowała dzieciom zakładki do książek.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl