"Bezpieczny i Aktywny Senior" Drukuj
15.02.2017.
„Bezpieczny i Aktywny Senior”
 
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej realizuje kampanię społeczną „Bezpieczny i Aktywny Senior” mającą na celu pobudzenie świadomości na temat kwestii związanych z bezpieczeństwem oraz aktywnością osób starszych.

Pierwszym z filarów kampanii jest bezpieczeństwo osób starszych. Założeniem kampanii w obszarze bezpieczeństwa jest podniesienie świadomości społecznej na temat bezpieczeństwa osób starszych, obniżenie ilości przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych, ochronę interesów konsumentów (seniorów) oraz promocję zdrowego i bezpiecznego stylu życia.

Drugim filarem kampanii jest szeroko rozumiana aktywność – zawodowa, społeczna, sportowa, edukacyjna, kulturalna, rekreacyjna. Prowadzenie aktywnego i zdrowego stylu życia w znacznym stopniu wpływa na stan zdrowia oraz wydłużenie się samodzielności osób starszych. Realizacja kampanii „Bezpieczny i Aktywny Senior” ma za zadanie podniesienie świadomości społecznej, w szczególności świadomości seniorów na temat znaczenia uczestnictwa osób starych w życiu społecznym, kształtowanie pozytywnego postrzegania starości w społeczeństwie, promocję zdrowego stylu życia i aktywnego starzenia się, propagowanie idei i działań mających na celu przygotowanie się do starości i jak najdłuższe zachowanie samodzielności.
 
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społeczne przygotowało pakiet materiałów związanych z kampanią „Bezpieczny i Aktywny Senior”:

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl