Regulamin
Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego Drukuj
16.02.2017.

Ciechanowiec gościł przedstawicieli samorządu lokalnego na XX Zgromadzeniu Ogólnym Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. 

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

fot. O. R. Tomaszewska MPI/Wojciech Oksztol Wrota Podlasia


W odbywającym się w Hotelu Nowodwory spotkaniu udział wzięli Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, członkowie Zarządu Województwa Podlaskiego, marszałek Jerzy Leszczyński, wicemarszałek Maciej Żywno, członek zarządu Bogdan Dyjuk, Przewodniczący Zarządu ZGWWP Mirosław Lech oraz burmistrzowie i wójtowie z województwa podlaskiego.

Spotkanie rozpoczął Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, który w swojej prezentacji pokazał jak kształtowała się współpraca Gminy Ciechanowiec z organizacjami pozarządowymi w latach 2008-2016, jak w tym czasie wzrosła aktywność mieszkańców i liczba organizacji pozarządowych. Odnosząc się do tematu obrad, czyli turystycznego potencjału regionu, burmistrz zaprezentował zdolność gminy Ciechanowiec, jej atrakcyjność oraz produkty turystyczne.

Posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego zostało podzielone na część statutową, podczas której m.in. przyjęto sprawozdanie za ubiegły rok oraz uchwałę budżetową Związku na 2017 rok, część merytoryczną przeznaczoną na prezentację najważniejszych kierunków promocji turystycznej województwa podlaskiego oraz aktualnej oferty współpracy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku z samorządami gminnymi oraz panel dyskusyjny.

Dla wielu samorządowców zebranych tego dnia w Ciechanowcu, najważniejszym punktem obrad okazała się debata dotycząca aktualnej sytuacji samorządów gminnych, wprowadzanych, planowanych i zapowiadanych zmian aktów prawnych dotyczących ich funkcjonowania oraz wszelkich możliwości pozyskania środków zewnętrznych na realizację niezbędnych inwestycji i zadań m.in.: reformy oświaty, zapowiedzi zmian ordynacji wyborczej, najbliższych konkursów ze środków PROW RPO, EFS, współpracy przy optymalnym wykorzystaniu regionalnego potencjału taboru przewozowego, Internecie szerokopasmowym i wojewódzkich planach inwestycyjnych.

Na zakończenie obrad członkowie Zgromadzenia Ogólnego przyjęli stanowisko Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego w sprawie planowanych zmian w ordynacji wyborczej zmierzających do zniszczenia polskiej samorządności. Na 68 uprawnionych do głosowania za przyjęciem stanowiska głosowało 61 osób, 7 wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw.

Tekst stanowiska Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego
Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

XXIV sesja Rady Miejskiej
Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Ciechanowiec
XXIV sesja Rady Miejskiej odbędzie się 27 marca 2017 roku o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu. W porządku obrad m.in. uchwała w sprawie ustalenia wysokości opłat... »»
 
Przedszkole w Ciechanowcu zatrudni nauczyciela wspomagającego
Przedszkole w Ciechanowcu zatrudni psychologa do pracy z dziećmi
Przedszkole zatrudni nauczyciela do pracy z dzieckiem autystycznym od 1 września 2017 r. Zainteresowane osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje prosimy o kontakt... »»
 
Mija termin złożenia CIT-8
logo NGO
31 marca 2017 roku mija termin złołożenie CIT-8 w urzędzie skarbowym. Termin ten obowiązuje wszystkie organizacje pozarządowe, których rok oborotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym... »»
 
Planowane przerwy w dostawach energii elektrycznej 29.03.2017 r.
PGEPGE Dystrybucja Oddział Białystok informuje, iż w związku z pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej... »»
 
XI Turniej Szachowy im. Cz. Burdziuka o Puchar Burmistrza Ciechanowca
Turniej Szachowy im. Czesława BurdziukaCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na XI Turniej Szachowy im. Czesława Burdziuka. 2 kwietnia można zostać mistrzem Ciechanowca i zdobyć Puchar Burmistrza... »»
 
Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje zgłoszenia par małżeńskich
Urząd Stanu Cywilnego przygotowuje JubileuszPrzygotowując wnioski o nadanie Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, Urząd Stanu Cywilnego w Ciechanowcu prosi o zgłaszanie par małżeńskich... »»
 
Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku w Nadleśnictwie Rudka"
COKiSCOKiS i Nadleśnictwo Rudka ogłaszają Konkurs Plastyczny „Cztery pory roku w Nadleśnictwie Rudka”. Prace należy dostarczyć do 31 marca 2017 r. do COKiS...  »»
 
Burmistrz Ciechanowca ogłasza otwarte konkursy ofert
Herb Ciechanowca
Burmistrz Ciechanowca ogłasza otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych Gminy Ciechanowiec. Konkursy skierowane są do organizacji pozarządowych... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Rodzina 500+

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl