Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego Drukuj
16.02.2017.

Ciechanowiec gościł przedstawicieli samorządu lokalnego na XX Zgromadzeniu Ogólnym Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. 

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

fot. O. R. Tomaszewska MPI/Wojciech Oksztol Wrota Podlasia


W odbywającym się w Hotelu Nowodwory spotkaniu udział wzięli Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, członkowie Zarządu Województwa Podlaskiego, marszałek Jerzy Leszczyński, wicemarszałek Maciej Żywno, członek zarządu Bogdan Dyjuk, Przewodniczący Zarządu ZGWWP Mirosław Lech oraz burmistrzowie i wójtowie z województwa podlaskiego.

Spotkanie rozpoczął Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, który w swojej prezentacji pokazał jak kształtowała się współpraca Gminy Ciechanowiec z organizacjami pozarządowymi w latach 2008-2016, jak w tym czasie wzrosła aktywność mieszkańców i liczba organizacji pozarządowych. Odnosząc się do tematu obrad, czyli turystycznego potencjału regionu, burmistrz zaprezentował zdolność gminy Ciechanowiec, jej atrakcyjność oraz produkty turystyczne.

Posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego zostało podzielone na część statutową, podczas której m.in. przyjęto sprawozdanie za ubiegły rok oraz uchwałę budżetową Związku na 2017 rok, część merytoryczną przeznaczoną na prezentację najważniejszych kierunków promocji turystycznej województwa podlaskiego oraz aktualnej oferty współpracy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku z samorządami gminnymi oraz panel dyskusyjny.

Dla wielu samorządowców zebranych tego dnia w Ciechanowcu, najważniejszym punktem obrad okazała się debata dotycząca aktualnej sytuacji samorządów gminnych, wprowadzanych, planowanych i zapowiadanych zmian aktów prawnych dotyczących ich funkcjonowania oraz wszelkich możliwości pozyskania środków zewnętrznych na realizację niezbędnych inwestycji i zadań m.in.: reformy oświaty, zapowiedzi zmian ordynacji wyborczej, najbliższych konkursów ze środków PROW RPO, EFS, współpracy przy optymalnym wykorzystaniu regionalnego potencjału taboru przewozowego, Internecie szerokopasmowym i wojewódzkich planach inwestycyjnych.

Na zakończenie obrad członkowie Zgromadzenia Ogólnego przyjęli stanowisko Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego w sprawie planowanych zmian w ordynacji wyborczej zmierzających do zniszczenia polskiej samorządności. Na 68 uprawnionych do głosowania za przyjęciem stanowiska głosowało 61 osób, 7 wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw.

Tekst stanowiska Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego
Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Zaproszenie na kiermasz książki
Zaproszenie na Kiermasz książkiOd 23 maja do 1 czerwca przy siedzibie Biblioteki w Ciechanowcu, odbywa się kiermasz książek, które można kupić już za złotówkę. Kiermasz będzie czynny w godzinach pracy Biblioteki, w dni powszednie od 8.00... »»
 
Zaproszenie na kino plenerowe
COKiS zaprasza na koncertO godzinie 21.00, w sobotę 3 czerwca, na placu obok kościoła pw. NMP z Fatimy zostanie wyświetlony film animowany pt. "W głowie się nie mieści". To pierwszy z czterech seansów filmowych... »»
 
Wieczorne czytanie książek
Wieczorne czytanie książek3 czerwca o godz.19.00 w bibliotece Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu odbędzie się wieczorne czytanie książek pod hasłem „Czytanie porusza”. W programie gry i zabawy promujące czytelnictwo... »»
 
Firma z branży odzieżowej zatrudni sprzedawców i ekspedientki
Oferta pracy: krawcowe i szwaczki W związku z planowanym przez VISIONARY Sp. z o.o. - projektanta mody damskiej, uruchomieniem w najbliższym czasie w Ciechanowcu sklepu z elegancką odzieżą... »»
 
Firma z branży odzieżowej zatrudni krawcowe i szwaczki
Oferta pracy: krawcowe i szwaczkiW związku z planowanym przez VISIONARY Sp. z o.o. - projektanta mody damskiej, uruchomieniem w najbliższym czasie w Ciechanowcu zakładu krawieckiego... »»
 
Komunikat w sprawie zatruć pszczół
Komunikat  w sprawie zatruć pszczół Coraz częściej dochodzi do zatruć owadów zapylających co pokazuje, że niektórzy rolnicy zapominają o przestrzeganiu zasad dobrej praktyki rolniczej o nie stosowaniu środków toksycznych dla pszczół... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Rodzina 500+

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl