Program
Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego Drukuj
16.02.2017.

Ciechanowiec gościł przedstawicieli samorządu lokalnego na XX Zgromadzeniu Ogólnym Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. 

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

fot. O. R. Tomaszewska MPI/Wojciech Oksztol Wrota Podlasia


W odbywającym się w Hotelu Nowodwory spotkaniu udział wzięli Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, członkowie Zarządu Województwa Podlaskiego, marszałek Jerzy Leszczyński, wicemarszałek Maciej Żywno, członek zarządu Bogdan Dyjuk, Przewodniczący Zarządu ZGWWP Mirosław Lech oraz burmistrzowie i wójtowie z województwa podlaskiego.

Spotkanie rozpoczął Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, który w swojej prezentacji pokazał jak kształtowała się współpraca Gminy Ciechanowiec z organizacjami pozarządowymi w latach 2008-2016, jak w tym czasie wzrosła aktywność mieszkańców i liczba organizacji pozarządowych. Odnosząc się do tematu obrad, czyli turystycznego potencjału regionu, burmistrz zaprezentował zdolność gminy Ciechanowiec, jej atrakcyjność oraz produkty turystyczne.

Posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego zostało podzielone na część statutową, podczas której m.in. przyjęto sprawozdanie za ubiegły rok oraz uchwałę budżetową Związku na 2017 rok, część merytoryczną przeznaczoną na prezentację najważniejszych kierunków promocji turystycznej województwa podlaskiego oraz aktualnej oferty współpracy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku z samorządami gminnymi oraz panel dyskusyjny.

Dla wielu samorządowców zebranych tego dnia w Ciechanowcu, najważniejszym punktem obrad okazała się debata dotycząca aktualnej sytuacji samorządów gminnych, wprowadzanych, planowanych i zapowiadanych zmian aktów prawnych dotyczących ich funkcjonowania oraz wszelkich możliwości pozyskania środków zewnętrznych na realizację niezbędnych inwestycji i zadań m.in.: reformy oświaty, zapowiedzi zmian ordynacji wyborczej, najbliższych konkursów ze środków PROW RPO, EFS, współpracy przy optymalnym wykorzystaniu regionalnego potencjału taboru przewozowego, Internecie szerokopasmowym i wojewódzkich planach inwestycyjnych.

Na zakończenie obrad członkowie Zgromadzenia Ogólnego przyjęli stanowisko Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego w sprawie planowanych zmian w ordynacji wyborczej zmierzających do zniszczenia polskiej samorządności. Na 68 uprawnionych do głosowania za przyjęciem stanowiska głosowało 61 osób, 7 wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw.

Tekst stanowiska Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego
Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl