Regulamin
Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej Drukuj
21.02.2017.

19 lutego 2017 roku Mikołaj Kopernik, patron Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu obchodziłby 544 urodziny. Jak przystoi na tak godnego patrona, obchody tego święta trwały w szkole cały tydzień.

Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej

fot. Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu 


Wszyscy uczniowie mieli możliwość brania udziału w różnych konkursach i działaniach koordynowanych przez Panią Annę Łyskawą i Pana Sławomira Pietrzykowskiego, którzy także przygotowali apel z tej okazji. Była też niecodzienna sposobność obejrzenia galerii żywych "Koperników" - uczniów przebranych w stroje z XV wieku.

Wielu uczniów zostało nagrodzonych za udział w kopernikańskich konkursach przygotowanych dla poszczególnych klas: 0 – na pracę plastyczną „Mój przyjaciel z Kosmosu ”, I – portret Mikołaja Kopernika, II – konkurs recytatorski wierszy o Koperniku, III – konkurs pięknego czytania legend o Toruniu, IV – plakaty na temat Mikołaj Kopernik nie tylko astronom, V – plakaty nt. ciekawostek o kosmosie, VI – plakaty nt. Układ Słoneczny. Ponadto wszyscy chętni mogli wykonać prace plastyczne w dowolnej formie na temat "Mikołaj Kopernik – patron naszej szkoły”, „Kolorowy wszechświat” lub „Planety”.

Zostali także wyróżnieni laureaci innych konkursów: plastycznego, Alfika i organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Prace wykonane przez uczniów ozdabiają szkolne korytarze, a w bibliotece wyeksponowane są książki o kopernikańskiej tematyce i wszechświecie.

Wszystkie informacje oraz galerię zdjęć i filmów można obejrzeć na stronie szkoły: http://kopernik.webd.pl/news.php oraz na profilu szkoły na facebooku.

                             

Krystyna Łochnicka
Biblioteka SzkolnaTydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej

Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej

Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej

Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej

Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej

Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej

Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

XXIV sesja Rady Miejskiej
Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Ciechanowiec
XXIV sesja Rady Miejskiej odbędzie się 27 marca 2017 roku o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu. W porządku obrad m.in. uchwała w sprawie ustalenia wysokości opłat... »»
 
Przedszkole w Ciechanowcu zatrudni nauczyciela wspomagającego
Przedszkole w Ciechanowcu zatrudni psychologa do pracy z dziećmi
Przedszkole zatrudni nauczyciela do pracy z dzieckiem autystycznym od 1 września 2017 r. Zainteresowane osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje prosimy o kontakt... »»
 
Mija termin złożenia CIT-8
logo NGO
31 marca 2017 roku mija termin złołożenie CIT-8 w urzędzie skarbowym. Termin ten obowiązuje wszystkie organizacje pozarządowe, których rok oborotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym... »»
 
Planowane przerwy w dostawach energii elektrycznej 29.03.2017 r.
PGEPGE Dystrybucja Oddział Białystok informuje, iż w związku z pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej... »»
 
XI Turniej Szachowy im. Cz. Burdziuka o Puchar Burmistrza Ciechanowca
Turniej Szachowy im. Czesława BurdziukaCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na XI Turniej Szachowy im. Czesława Burdziuka. 2 kwietnia można zostać mistrzem Ciechanowca i zdobyć Puchar Burmistrza... »»
 
Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje zgłoszenia par małżeńskich
Urząd Stanu Cywilnego przygotowuje JubileuszPrzygotowując wnioski o nadanie Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, Urząd Stanu Cywilnego w Ciechanowcu prosi o zgłaszanie par małżeńskich... »»
 
Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku w Nadleśnictwie Rudka"
COKiSCOKiS i Nadleśnictwo Rudka ogłaszają Konkurs Plastyczny „Cztery pory roku w Nadleśnictwie Rudka”. Prace należy dostarczyć do 31 marca 2017 r. do COKiS...  »»
 
Burmistrz Ciechanowca ogłasza otwarte konkursy ofert
Herb Ciechanowca
Burmistrz Ciechanowca ogłasza otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych Gminy Ciechanowiec. Konkursy skierowane są do organizacji pozarządowych... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Rodzina 500+

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl