Program
Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej Drukuj
21.02.2017.

19 lutego 2017 roku Mikołaj Kopernik, patron Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu obchodziłby 544 urodziny. Jak przystoi na tak godnego patrona, obchody tego święta trwały w szkole cały tydzień.

Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej

fot. Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu 


Wszyscy uczniowie mieli możliwość brania udziału w różnych konkursach i działaniach koordynowanych przez Panią Annę Łyskawą i Pana Sławomira Pietrzykowskiego, którzy także przygotowali apel z tej okazji. Była też niecodzienna sposobność obejrzenia galerii żywych "Koperników" - uczniów przebranych w stroje z XV wieku.

Wielu uczniów zostało nagrodzonych za udział w kopernikańskich konkursach przygotowanych dla poszczególnych klas: 0 – na pracę plastyczną „Mój przyjaciel z Kosmosu ”, I – portret Mikołaja Kopernika, II – konkurs recytatorski wierszy o Koperniku, III – konkurs pięknego czytania legend o Toruniu, IV – plakaty na temat Mikołaj Kopernik nie tylko astronom, V – plakaty nt. ciekawostek o kosmosie, VI – plakaty nt. Układ Słoneczny. Ponadto wszyscy chętni mogli wykonać prace plastyczne w dowolnej formie na temat "Mikołaj Kopernik – patron naszej szkoły”, „Kolorowy wszechświat” lub „Planety”.

Zostali także wyróżnieni laureaci innych konkursów: plastycznego, Alfika i organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Prace wykonane przez uczniów ozdabiają szkolne korytarze, a w bibliotece wyeksponowane są książki o kopernikańskiej tematyce i wszechświecie.

Wszystkie informacje oraz galerię zdjęć i filmów można obejrzeć na stronie szkoły: http://kopernik.webd.pl/news.php oraz na profilu szkoły na facebooku.

                             

Krystyna Łochnicka
Biblioteka SzkolnaTydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej

Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej

Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej

Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej

Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej

Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej

Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl