Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej Drukuj
21.02.2017.

19 lutego 2017 roku Mikołaj Kopernik, patron Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu obchodziłby 544 urodziny. Jak przystoi na tak godnego patrona, obchody tego święta trwały w szkole cały tydzień.

Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej

fot. Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu 


Wszyscy uczniowie mieli możliwość brania udziału w różnych konkursach i działaniach koordynowanych przez Panią Annę Łyskawą i Pana Sławomira Pietrzykowskiego, którzy także przygotowali apel z tej okazji. Była też niecodzienna sposobność obejrzenia galerii żywych "Koperników" - uczniów przebranych w stroje z XV wieku.

Wielu uczniów zostało nagrodzonych za udział w kopernikańskich konkursach przygotowanych dla poszczególnych klas: 0 – na pracę plastyczną „Mój przyjaciel z Kosmosu ”, I – portret Mikołaja Kopernika, II – konkurs recytatorski wierszy o Koperniku, III – konkurs pięknego czytania legend o Toruniu, IV – plakaty na temat Mikołaj Kopernik nie tylko astronom, V – plakaty nt. ciekawostek o kosmosie, VI – plakaty nt. Układ Słoneczny. Ponadto wszyscy chętni mogli wykonać prace plastyczne w dowolnej formie na temat "Mikołaj Kopernik – patron naszej szkoły”, „Kolorowy wszechświat” lub „Planety”.

Zostali także wyróżnieni laureaci innych konkursów: plastycznego, Alfika i organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Prace wykonane przez uczniów ozdabiają szkolne korytarze, a w bibliotece wyeksponowane są książki o kopernikańskiej tematyce i wszechświecie.

Wszystkie informacje oraz galerię zdjęć i filmów można obejrzeć na stronie szkoły: http://kopernik.webd.pl/news.php oraz na profilu szkoły na facebooku.

                             

Krystyna Łochnicka
Biblioteka SzkolnaTydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej

Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej

Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej

Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej

Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej

Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej

Tydzień z Kopernikiem w Szkole Podstawowej
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Zaproszenie na kiermasz książki
Zaproszenie na Kiermasz książkiOd 23 maja do 1 czerwca przy siedzibie Biblioteki w Ciechanowcu, odbywa się kiermasz książek, które można kupić już za złotówkę. Kiermasz będzie czynny w godzinach pracy Biblioteki, w dni powszednie od 8.00... »»
 
Zaproszenie na kino plenerowe
COKiS zaprasza na koncertO godzinie 21.00, w sobotę 3 czerwca, na placu obok kościoła pw. NMP z Fatimy zostanie wyświetlony film animowany pt. "W głowie się nie mieści". To pierwszy z czterech seansów filmowych... »»
 
Wieczorne czytanie książek
Wieczorne czytanie książek3 czerwca o godz.19.00 w bibliotece Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu odbędzie się wieczorne czytanie książek pod hasłem „Czytanie porusza”. W programie gry i zabawy promujące czytelnictwo... »»
 
Firma z branży odzieżowej zatrudni sprzedawców i ekspedientki
Oferta pracy: krawcowe i szwaczki W związku z planowanym przez VISIONARY Sp. z o.o. - projektanta mody damskiej, uruchomieniem w najbliższym czasie w Ciechanowcu sklepu z elegancką odzieżą... »»
 
Firma z branży odzieżowej zatrudni krawcowe i szwaczki
Oferta pracy: krawcowe i szwaczkiW związku z planowanym przez VISIONARY Sp. z o.o. - projektanta mody damskiej, uruchomieniem w najbliższym czasie w Ciechanowcu zakładu krawieckiego... »»
 
Komunikat w sprawie zatruć pszczół
Komunikat  w sprawie zatruć pszczół Coraz częściej dochodzi do zatruć owadów zapylających co pokazuje, że niektórzy rolnicy zapominają o przestrzeganiu zasad dobrej praktyki rolniczej o nie stosowaniu środków toksycznych dla pszczół... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Rodzina 500+

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl