Program
101 zawodników rywalizowało o Puchar Burmistrza Ciechanowca Drukuj
06.04.2017.

W tym roku do rywalizacji w XI Turnieju Szachowym im. Czesława Burdziuka o Puchar Burmistrza Ciechanowca stanęło 101 zawodników: 37 kobiet, w tym trzy z rankingiem FIDE i 64 mężczyzn, w tym czternastu z rankingiem FIDE.

101 zawodników rywalizowało o Puchar Burmistrza Ciechanowca

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim (7 rund po 15 minut, pary kojarzone komputerowo), w czterech kategoriach wiekowych: do 10 lat, do 13 lat, do 16 lat oraz seniorów, osobno wśród kobiet i mężczyzn. Zawody sędziował instruktor i sędzia klasy I Sławomir Zbigniew Sobociński.

Puchar Burmistrza Ciechanowca w kategorii open wśród kobiet zdobyła Natalia Malinowska z Białegostoku z wynikiem 7 punktów, a wśród mężczyzn Mateusz Janowicz z Zambrowa (6,5 pkt). Nagrody i statuetki otrzymali zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii. Pamiątkowy puchar otrzymał najmłodszy uczestnik turnieju, 5-letni Szymon Zawistowski z Małkini, który uplasował się na 47 miejscu. Natomiast puchar dla najmłodszej zawodniczki trafił do 4-letniej Mai Szewczyk z Łomży.

Organizatorem XI Turnieju Szachowego im. Czesława Burdziuka był Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.

Czesław Burdziuk (1945-2006) – nauczyciel wychowania fizycznego, przez 30 lat swojej pracy zawodowej był aktywnym animatorem sportu w Ciechanowcu. Jego największe sukcesy jako trenera związane były z piłką siatkową oraz z szachami – uczył dzieci i młodzież gry w szachy oraz organizował wyjazdy na turnieje. Rodzinną tradycję w dziedzinie upowszechniania gry w szachy podtrzymuje jego córka Małgorzata Bekier, która od wielu lat uczy mieszkańców Ciechanowca gry w szachy oraz współorganizuje coroczne turnieje szachowe.