Muzeum w świątecznej edycji programów w radiu i telewizji Drukuj
14.04.2017.

Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu, w czasie Świąt Wielkanocnych zaprasza do wysłuchania i obejrzenia programów, nagranych na terenie muzeum przez ekipy stacji radiowych i telewizyjnych, o zwyczajach i obrzędach wielkanocnych oraz o unikatowej kolekcji pisanek w jedynym w Polsce Muzeum Pisanki. 

Muzeum w świątecznej edycji programów w radiu i telewizji

fot. Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu


W Wielki Piątek przez cały dzień w Radio Zet będzie można słuchać o tradycyjnych sposobach wykonywania pisanek i o ciechanowieckim Muzeum Pisanki.

W Wielką Sobotę o godz. 10.35 w Programie TVP2 wyemitowany będzie odcinek programu „Podróże z historią”, o obyczajach wielkanocnych od Niedzieli Palmowej, przez Wielki Post, wykonywanie pisanek, po zwyczaje świąteczne: święcenie pokarmów, śniadanie wielkanocne, śmigus-dyngus.

W Niedzielę Wielkanocną w TVP3 Białystok będzie można obejrzeć zwyczaje wielkanocne w programie familijnym „Ale rodzina” o 18.15 i w głównym wydaniu „Obiektywu” o godz. 18.30.

Ponadto przez cały okres Świąt Wielkanocnych w Polsacie News będzie można oglądać fragmenty zwyczajów wielkanocnych emitowane w serwisach informacyjnych i innych programach.

W okresie świątecznym Muzeum będzie czynne:
Wielki Piątek w godz. 8.00-14.00
Wielka Sobota w godz. 9.00-16.00
Niedziela Wielkanocna - nieczynne
Poniedziałek Wielkanocny w godz. 9.00-16.00
 
Zwiedzanie Muzeum Pisanki w ramach każdorazowego wyjścia z przewodnikiem.
 

Muzeum w świątecznej edycji programów w radiu i telewizji

Muzeum w świątecznej edycji programów w radiu i telewizji

Muzeum w świątecznej edycji programów w radiu i telewizji

Muzeum w świątecznej edycji programów w radiu i telewizji

Muzeum w świątecznej edycji programów w radiu i telewizji

Muzeum w świątecznej edycji programów w radiu i telewizji
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl