Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej Drukuj
25.04.2017.

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu obchodzili Dzień Ziemi. Przedstawienie o tematyce ekologiczno-bajkowej, które obejrzały też przedszkolaki z Przedszkola w Ciechanowcu, przygotowały klasy IIa i IVb z wychowawczyniami Dorotą Koc i Hanną Kordulską. 

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej

fot. K. Łochnicka SP w Ciechanowcu


Jak co roku, aby podnieść świadomość ekologiczną najmłodszego pokolenia, propagować właściwe postawy ekologiczne i ekologiczny styl życia oraz rozwijać umiejętności plastyczne i kreatywność uczniów ogłoszony został „Konkurs stroju ekologicznego”. Technika wykonania stroju, nakrycia głowy lub biżuterii była dowolna, ale przy zastosowaniu surowców wtórnych: papieru, plastiku i opakowań np. puszek po napojach, torebek, pudełek, itd. Pokaz mody ekologicznej odbył się najpierw podczas szkolnych obchodów Dnia Ziemi a potem w czasie Jarmarku Św. Wojciecha w Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka. Tam też nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród.

I miejsce oraz nagrodę społeczności szkolnej zdobył Bartek Zalewski za strój "Transformer". I miejsca zajęły też Zuzanna Nasiadka, Oliwia Łuniewska, Gabriela Protaziuk, Michalina Protaziuk i Gabrysia Kalupa; II miejsca: Zosia Stelengowska, Amelia Morzy, Magdalena Zawadzka i Karolina Twarowska; III miejsca: Dominika Koc, Ewa Jankowska, Igor Sękal, Dominika Dmochowska i Maja Czarnecka a wyróżnienia: Maja Tenderenda, Gabriela Kurek, Zosia Wodyńska i Oliwia Religa.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl