Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej Drukuj
25.04.2017.

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu obchodzili Dzień Ziemi. Przedstawienie o tematyce ekologiczno-bajkowej, które obejrzały też przedszkolaki z Przedszkola w Ciechanowcu, przygotowały klasy IIa i IVb z wychowawczyniami Dorotą Koc i Hanną Kordulską. 

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej

fot. K. Łochnicka SP w Ciechanowcu


Jak co roku, aby podnieść świadomość ekologiczną najmłodszego pokolenia, propagować właściwe postawy ekologiczne i ekologiczny styl życia oraz rozwijać umiejętności plastyczne i kreatywność uczniów ogłoszony został „Konkurs stroju ekologicznego”. Technika wykonania stroju, nakrycia głowy lub biżuterii była dowolna, ale przy zastosowaniu surowców wtórnych: papieru, plastiku i opakowań np. puszek po napojach, torebek, pudełek, itd. Pokaz mody ekologicznej odbył się najpierw podczas szkolnych obchodów Dnia Ziemi a potem w czasie Jarmarku Św. Wojciecha w Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka. Tam też nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród.

I miejsce oraz nagrodę społeczności szkolnej zdobył Bartek Zalewski za strój "Transformer". I miejsca zajęły też Zuzanna Nasiadka, Oliwia Łuniewska, Gabriela Protaziuk, Michalina Protaziuk i Gabrysia Kalupa; II miejsca: Zosia Stelengowska, Amelia Morzy, Magdalena Zawadzka i Karolina Twarowska; III miejsca: Dominika Koc, Ewa Jankowska, Igor Sękal, Dominika Dmochowska i Maja Czarnecka a wyróżnienia: Maja Tenderenda, Gabriela Kurek, Zosia Wodyńska i Oliwia Religa.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl