132 tegorocznych absolwentów przystąpiło do egzaminu maturalnego Drukuj
08.05.2017.

Od 4 maja w całej Polsce trwa matura. W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu do egzaminu przystapiło 132 tegorocznych absolwentów trzech klas liceum ogólnokształcącego, jednej klasy technikum, szkół dla dorosłych i Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych.

132 tegorocznych absolwentów przystąpiło do egzaminu maturalnego

fot. ZSOiZ im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu


Maturzyści przystępują do egzaminu pisemnego z trzech przedmiotów obowiązkowych - języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym oraz do jednego egzaminu pisemnego z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Egzaminy ustne są obowiązkowe z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. Ponadto można przystąpić w danym roku do egzaminu maturalnego z nie więcej niż pięciu kolejnych przedmiotów dodatkowych. Absolwent zdał maturę, jeśli z każdego z przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i w części pisemnej otrzymał co najmniej 30% punktów możliwych do uzyskania oraz przystąpił do części pisemnej egzaminu maturalnego z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu maturalne egzaminy potrwają do 21 maja 2017 r. Maturzyści, którzy zdadzą egzamin, otrzymają świadectwo 30 czerwca 2017 r. 


 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl