Program
Kampania "Depresja - porozmawiajmy o niej" Drukuj
24.05.2017.

Depresja stanowi czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie według Światowej Organizacji Zdrowia. Aby przybliżyć ten temat gimnazjalistom i nauczycielom, w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu zorganizowano kampanię profilaktyczną „Depresja – porozmawiajmy o niej”. 

Kampania "Depresja - porozmawiajmy o niej"


Pierwszym działaniem kampanii było szkolenie przygotowane dla wychowawców. Poruszono na nim przyczyny depresji, jej objawy, sposoby leczenia i zapobiegania.

Kolejne zadanie należało do wychowawców. Przeprowadzili oni zajęcia z tego zakresu w swoich klasach. Powstały plakaty przygotowane przez uczniów pt.: „Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach”. W auli można było przeczytać informacje dotyczące depresji z gazetki, którą również przygotowali uczniowie. W gablocie pedagoga znalazły się informacje, gdzie uzyskać pomoc w razie kryzysu lub ciężkich chwil. Rodzice uczniów otrzymali w czasie wywiadówki ulotki zawierające najważniejsze informacje o tym, czym jest depresja i jak sobie z nią radzić. W bibliotece szkolnej uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach dotyczących bajkoterapii, czyli jednego ze sposobów, w jaki możemy pokonać nasze lęki i strachy.

Podsumowaniem szeregu działań była debata „Wczesne objawy depresji – mówić czy ukrywać?”. Uczniowie wcielili się w role specjalistów z zakresu psychologii, psychiatrii i psychoterapii. Wnikliwie przedstawili przyczyny, przebieg i sposoby wyjścia z depresji. Dyskutowali o tym, czy lepiej mówić o wcześnie wykrytych u siebie lub znajomych objawach depresji, czy też lepiej jest je ukrywać. Publiczność również miała szansę, by wyrazić swoje zdanie w tej sprawie. W trakcie debaty uczestnicy mogli zmieniać miejsce w zależności od tego, czy zgadzali się z myślą, że warto mówić o objawach depresji, czy też lepiej to ukrywać.

Wniosek wypływający z debaty był jednoznaczny – depresja to choroba, a gdy zachorujemy szukajmy pomocy, powiedzmy o swoich problemach komuś, komu ufamy, bliskim przyjaciołom, rodzicom, rodzeństwu, wychowawczyni, lekarzowi. Tylko w taki sposób uda nam się wrócić do zdrowia.

 

                                    

Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
w Ciechanowcu

Kampania "Depresja - porozmawiajmy o niej"

fot. Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl