Wojewódzki Przegląd Musztry Paradnej Drukuj
30.05.2017.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu odbył się V Wojewódzki Przegląd Musztry klas mundurowych województwa podlaskiego, którego celem jest popularyzacja klas mundurowych, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz integracja młodzieży i prezentacja poziomu ich wyszkolenia.
 
Wojewódzki Przegląd Musztry Paradnej

fot. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu


W przeglądzie wzięły udział trzynastoosobowe drużyny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu, XIV Liceum Ogólnokształcącego im. R. Kaczorowskiego w Białymstoku oraz Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Sokółce.

Ciechanowieccy uczniowie powtórzyli sukces sprzed roku i tym razem też zajęli pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęli uczniowie z białostockiej placówki a trzecie z Sokółki.
 
Drużyny wykonywały elementy programu obowiązkowego: formowania szyku, odliczania, marszu, grupowania, oddawania honorów oraz przygotowany specjalnie na przegląd pokaz musztry paradnej i pieśni marszowej.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami, pucharem oraz możliwością zaprezentowania się podczas V Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych, który odbędzie 1 i 2 czerwca w Zakopanem.

Organizatorem konkursu byli Kuratorium Oświaty w Białymstoku i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl