Program
Pogrzeb ogniomistrza Przemysława Piotrowskiego Drukuj
31.05.2017.

Rodzina,  przyjaciele oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowcu z prezesem Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Ciechanowcu burmistrzem Mirosławem Reczko pożegnali w Białymstoku poległego na służbie ogniomistrza Przemysława Piotrowskiego.


 Pogrzeb ogniomistrza Przemysława Piotrowskiego

fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku


Przemysław Piotrowski zginął wraz z kolegą z jednostki Markiem Giro w trakcie gaszenia pożaru budynku magazynowego hurtowni sztucznych kwiatów w Białymstoku. Uroczyste pogrzeby obu poległych strażaków odbyły się w Białymstoku według ceremoniału pożarniczego.

Awansowanych pośmiertnie na stopień ogniomistrza strażaków w ostatnią drogę odprowadzali najbliżsi – rodzina i przyjaciele, a także Kompania Reprezentacyjna Państwowej Straży Pożarnej, wystawiona przez Szkołę Główną Służby Pożarniczej, poczty sztandarowe i strażacy z jednostek PSP i OSP z całej Polski.

Wśród przybyłych na uroczystości gości znaleźli się między innymi: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Minister Paweł Szrot, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Leszek Suski, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, służb mundurowych oraz inspekcji i instytucji naszego regionu.

Jak powiedział komendant Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Ciechanowcu Marek Klejzerowicz: "Pochodzący z naszego miasta Przemysław Piotrowski od 2009 roku był członkiem OSP w Ciechanowcu i mimo tego, że był od 2013 roku zawodowym strażakiem pełniącym służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Komendzie Miejskiej PSP w Białymstoku, to jeśli będąc w Ciechanowcu słyszał syrenę, zawsze spieszył na wezwanie." 

Przemysław Piotrowski specjalizował się w ratownictwie medycznym – studiował ratownictwo medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku i szkolił w tym zakresie innych strażaków. Był jednym z najaktywniejszych honorowych dawców krwi spośród strażaków w KM PSP w Białymstoku. Miał 26 lat.


 Pogrzeb ogniomistrza Przemysława Piotrowskiego

 Pogrzeb ogniomistrza Przemysława Piotrowskiego

 Pogrzeb ogniomistrza Przemysława Piotrowskiego

 Pogrzeb ogniomistrza Przemysława Piotrowskiego

 Pogrzeb ogniomistrza Przemysława Piotrowskiego

 Pogrzeb ogniomistrza Przemysława Piotrowskiego

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl