Rodzinny Dzień Dziecka - Piknik na płycie Stadionu Miejskiego Drukuj
02.06.2017.

Ciechanowieckie instytucje połączyły siły i zorganizowały wspólnie Rodzinny Dzień Dziecka - Piknik na płycie Stadionu Miejskiego. Impreza odbywająca się pod ogólnopolskim patronatem Stowarzyszenia Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji rodzin w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu.

Rodzinny Dzień Dziecka - Piknik na płycie Stadionu Miejskiego

fot. Z. Poniatowski MPI


Na Stadionie Miejskim w upalne niedzielne popołudnie na dzieci i ich rodziny czekało wiele ciekawych propozycji. Można było wziąć udział w spławikowych zawodach rodzinnych, w rodzinnym turnieju sportowym, konkursie rysunku kredą, konkursie piosenki lub zabawie „mini playback show”. Na scenie występowały zespoły taneczne Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu prezentujące swoje umiejętności w tańcach ludowych i nowoczesnych.

Dodatkowymi atrakcjami były przejażdżki bryczką, modelowanie balonów, malowanie twarzy i puszczanie baniek mydlanych. Strażacy i policjanci udostępnili dzieciom swoje pojazdy służbowe i opowiadali czym się zajmują. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz tresury psa policyjnego - pogoń za pozorantem została nagrodzona oklaskami i była bisowana.

Jak zawsze długie kolejki dzieci ustawiały się przy „Krainie Zabawy”, aby skorzystać ze zjeżdżalni i trampoliny. Siły nadwątlone udziałem w zabawie można było wzmocnić kiełbaskami z grilla, popcornem, watą cukrową, jogurtami i lodami.

Organizatorami „Pikniku na płycie Stadionu Miejskiego” byli: Burmistrz Ciechanowca, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, Koło Wędkarskie nr 87 „Jazgarz”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Ciechanowcu, Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu, Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowcu.

Projekt dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki. Urządzenia rekreacyjnie zostały bezpłatnie udostępnione przez firmę Kamil Dołęgowski - Kraina Zabawy.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl