Program
Razem łatwiej, razem lepiej Drukuj
05.06.2017.

Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu zrealizowało projekt „Razem łatwiej, razem lepiej” z zakresu działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym dofinansowany przez Burmistrza Ciechanowca w ramach zadań publicznych gminy. 

Razem łatwiej, razem lepiej

fot. Stowarzyszenie UTW


Projekt skierowany był do osób starszych i miał na celu zachęcić je do spędzania czasu w gronie równolatków, poznawania ciekawych miejsc i zdarzeń, aby przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu.

40-osobowa grupa mieszkańców gminy obejrzała w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku spektakl pt. „Napis”, czarną komedię Géralda Sibleyras'a, jednego z najznakomitszych francuskich dramatopisarzy, trafnie ukazującą prawdziwe oblicze współczesnego społeczeństwa.

Drugi element projektu to wyjazd szlakiem tatarskim. Uczestnicy spotkali się z reprezentantami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce, którzy przedstawili zakres i formy działania organizacji. Odwiedzili Sanktuarium w kościele św. Antoniego Padewskiego, zwiedzili meczet w Bohonikach i mizar – największy cmentarz muzułmański w Polsce. Poznali historię, tradycję i zwyczaje Tatarów mieszkających na Podlasiu. Wszystkim smakowało jadło tatarskie, które serwował właściciel Domu Pielgrzyma.

Kolejnym miejscem, które zwiedzano był Supraśl i utworzone na terenie prawosławnego monasteru pierwsze w Polsce interaktywne muzeum prezentujące sztukę sakralną prawosławia z przeniesionymi z ruin miejscowej cerkwi XVI-wiecznymi freskami. Zwieńczeniem wyjazdu było poznanie Sanktuarium w Świętej Wodzie z „górą krzyży”, cudownym źródełkiem, kapliczkami i grotami.


                             

Zofia Januszkiewicz-Diakowska
Prezes Stowarzyszenia UTWRazem łatwiej, razem lepiej

Razem łatwiej, razem lepiej

Razem łatwiej, razem lepiej

Razem łatwiej, razem lepiej

Razem łatwiej, razem lepiej

Razem łatwiej, razem lepiej

Razem łatwiej, razem lepiej

Razem łatwiej, razem lepiej

Razem łatwiej, razem lepiej

Razem łatwiej, razem lepiej
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl