Program
"Mój nos" i "mówiłaś" zwyciężyły w I Majowym Konkursie Jednego Wiersza Drukuj
09.06.2017.

Rozstrzygnięty został I Majowy Konkurs Jednego Wiersza zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ciechanowcu. Finał i wręczenie nagród odbyło się na terenie Muzeum Rolnictwa na łonie przyrody, przy ognisku i kiełbaskach.

Wiersze „Mój nos” i „mówiłaś” zwyciężyły w I Majowym Konkursie Jednego Wiersza

fot. O. R. Tomaszewska MPI


Na konkurs wpłynęło 28 wierszy z Polski i Litwy. Jury, któremu przewodniczyła Monika Ilczuk oraz Maria Gołębiewska i Urszula Sawicka, do drugiego etapu zakwalifikowało 10 wierszy. Po wysłuchaniu finałowych prezentacji, komisja przyznała w kategorii dzieci pierwsze miejsce Zuzannie Boryszewskiej z Tworkowic za wiersz „Mój nos” i w kategorii młodzież i dorośli pierwsze miejsce Krzysztofowi Tomaszewskiemu z Siedlec za wiersz „mówiłaś” oraz pięć wyróżnień:  Adriannie Godlewskiej z Ciechanowca za „Dzisiaj spadła jedna z gwiazd”, Annie Piliszewskiej z Wieliczki za „Irysy”, Ireneuszowi Bańkowskiemu z Ciechanowca za „Wspomnij mnie”, Klaudii Karczewskiej z Winny-Wypych za „Koncert nad rzeką” i Monice Wąsak z Kułaków za wiersz „W zimnej ziemi”. Wszyscy finaliści oprócz nagród pieniężnych  otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.

Sponsorami I Majowego Konkursu Jednego Wiersza byli Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu, który ufundował nagrody pieniężne i Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka, które bezpłatnie udostępniło miejsce na ognisko.
 
Do pobrania:
„Mój nos" (.doc)   (.pdf)
„mówiłaś" (.doc)   (.pdf)
 

          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl