Program
Festyn Kultury Polskiej "Znad Issy" Drukuj
14.06.2017.

Po raz piętnasty na Litwie odbył się Festyn Kultury Polskiej „Znad Issy” i po raz czwarty Festiwal Kultury Polskiej w Poniewieżu. W obu festynach udział wzięła Orkiestra Dęta Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, która swoje występy rozpoczęła grając w kościele w Podbrzeżu podczas mszy świętej, inaugurującej oba festiwale.

 
Festyn Kultury Polskiej "Znad Issy"

fot. COKiS


W Kiejdanach orkiestra pod kierownictwem Krzysztofa Witkowskiego grała przed gmachem Samorządu Kiejdan, podczas występów zespołów na Rynku Wielkim oraz prowadząc korowód zespołów przez starówkę Kiejdan z Rynku Wielkiego do Centrum Kultury, w którym odbył się główny koncert XV Festynu Kultury Polskiej „Znad Issy”.

W  Poniewieżu Orkiestra zaprezentowała utwory, grając podczas mszy świętej w Katedrze pw. Chrystusa Króla, a później poprowadziła korowód zespołów od Katedry na Plac Wolności, gdzie odbył się IV Festiwal Kultury Polskiej.

Podczas dwudniowych obchodów orkiestra zagrała w trakcie korowodów wiązankę marszową, a na koncertach m.in. „Smoke on the water”, „Heal the World”, „Amore amore”, „Y.M.C.A.” i cieszący się największym aplauzem publiczności utwór „Słodko, słodka”.

W trakcie obu imprez poza ciechanowiecką Orkiestrą Dętą wystąpiły zespoły taneczne: Amatorski Zespół Taneczny "Taka Paka", "Iskry", "Jutrzenka"; chóry: "Bel  Canto", "Ojczyzna", "Preludium", "Pasjonata", Publiczne Gimnazjum im. gen. Aleksandra Krzyżanowskiego "Wilka” oraz zespoły: "Trio Galicyjskie",  "Me&TBD", "Czerwieniacy”, "Zabielanki",  Międzypokoleniowy Zespół Wokalny "Kwiaty Polskie", Mazurski Artystyczny Zespól Ludowy "Mżawka",  Zespół Szkolny "Barwy Podwileńskie", Męski Zespół Wokalny DK VEF, "Kotwica", "Issa" i inni.

Oba festyny zorganizowało Stowarzyszenie Polaków Kiejdan oraz Oddział Związku Polaków „Lauda” i Szkoła Głuchych i Słabosłyszących z Poniewieża.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl