21 wędkarzy rywalizowało o Puchar Burmistrza Ciechanowca Drukuj
21.06.2017.

Tylko płocie chciały brać w tegorocznych Mistrzostwach Koła Wędkarskiego "Jazgarz" w Wędkarstwie Spławikowym o Puchar Burmistrza Ciechanowca. 16 centymetrów, to długość największej płotki jaką udało się złowić Tomaszowi Niewiarowskiemu. Natomiast puchar Burmistrza za 695 gramów płoci otrzymał ubiegłoroczny zwycięzca Mirosław Nowak.
 
21 wędkarzy rywalizowało o Puchar Burmistrza Ciechanowca

fot. A. Kieliszek MPI


Na wodach zalewu na Nurcu rywalizowało 19 zawodników i 2 zawodniczki, którzy po rozlosowaniu i zajęciu stanowisk na brzegach zalewu, w skupieniu rozpoczęli konkursowe zmagania. Po upływie czterogodzinnego czasu połowów i komisyjnym zważeniu, ryby zostały wypuszczone do wody.

Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe, a wśród nich najmłodsza uczestniczka zawodów Kinga Daszkowska.

Klasyfikacja mistrzostw:
1. Mirosław Nowak – 695 punktów,
2. Henryk Pelinko – 435 punktów,
3. Edmund Łapiak – 255 punktów,
4. Krzysztof Zdzichowski – 185 punktów,
5. Kinga Daszkowska – 175 punktów,
6. Zbigniew Bekier – 130 punktów,
7. Wojciech Daszkowski – 125 punktów.

Spławik to jedna z najczęściej wybieranych metod wędkowania, to również często wybierana konkurencja w zawodach. Jej miłośnicy będą mogli spróbować swoich sił już za miesiąc, 16 lipca  na wodach ciechanowieckiego zalewu, kiedy odbędą się Zawody Spławikowe o Puchar Starosty Wysokomazowieckiego (zbiórka o godz. 5.30). Następnie 15 sierpnia będzie można zawalczyć spławikiem o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, a 17 września o Puchar Prezesa Koła Wędkarskiego "Jazgarz" w Ciechanowcu. Sezon konkursowych zmagań wędkarskich zakończy się 22 października Otwartymi Zawodami Spinningowymi o Puchar Koła Wędkarskiego "Jazgarz" w Ciechanowcu.

          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl