Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Terminy składania sprawozdań Drukuj
23.06.2017.
 
Organizacje pozarządowe muszą złożyć sprawozdania finansowe, nawet jeśli nie miały przychodów i kosztów. 10 lipca mija ostateczny termin na złożenie sprawozdania finansowego do urzędu skarbowego.

W 2017 roku, termin na złożenie sprawozdania do KRS przez organizacje prowadzące działalność gospodarczą, mija w poniedziałek 17 lipca. Również 17 lipca mija termin na złożenie sprawozdania w bazie sprawozdań OPP przez organizacje pożytku publicznego.
 
Sprawozdania finansowego nie muszą sporządzać organizacje, które stosują uproszczoną ewidencję przychodów i kosztów.
 
Zgodnie z zapisami ustawy o rachunkowości organizacja pozarządowa sporządza roczne sprawozdanie finansowe nie później niż w ciągu 3 miesięcy od dnia bilansowego i przedstawia je właściwym organom. Roczne sprawozdanie finansowe podlega zatwierdzeniu przez organ zatwierdzający, nie później niż 6 miesięcy od dnia bilansowego. Dla większości organizacji rok obrotowy skończył się 31 grudnia. Informacja o tym kto przyjmuje sprowadzanie znajduje się w statucie organizacji. Dla większości stowarzyszeń będzie to Walne Zebranie Członków.

Gdy sprawozdanie zostanie przyjęte organizacja ma 10 dni na wysłanie sprawozdania finansowego do właściwego urzędu skarbowego. Zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym "kto wbrew obowiązkowi nie przekazuje w terminie właściwemu organowi podatkowemu sprawozdania finansowego, opinii lub raportu, podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe".

Więcej informacji o obowiązkach sprawozdawczych organizacji czytaj na ngo.pl
 
Zachęcamy także do przeczytania cyklu o sprawozdaniach finansowych przygotowanych przez redakcję portalu ngo.pl:
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Zaproszenie na XXII Otwarte Zawody o Puchar Burmistrza Ciechanowca
XXI Otwarte Zawody w Wieloboju Myśliwskim o Puchar Burmistrza CiechanowcaBurmistrz Ciechanowca i Koło Łowieckie „Rogacz” zapraszają na XXII Otwarte Zawody w Wieloboju Myśliwskim o Puchar Burmistrza Ciechanowca, które odbędą się w niedzielę... »»
 
Zaproszenie na Zawody Spinningowe o Puchar Banku Spółdzielczego
Zaproszenie na Zawody SpinningoweKoło Wędkarskie „Jazgarz” nr 87 zaprasza na Zawody Spinningowe o Puchar Banku Spółdzielczego, które odbędą się w czwartek 3 maja. Zbiórka na wyspie... »»
 
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu zaprasza do uczestnictwa w drugiej edycji Majowego Konkursu Jednego Wiersza. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych i ma charakter otwarty... »»
 
Badania geologiczne na południowym odcinku projektowanego gazociągu
Wizje lokalne na południowym odcinku projektowanego gazociąguGAZ-SYSTEM S.A. informuje, że od 17.04. do 25.05.2018 r. prowadzone będą badania geologiczne na projektowanym południowym odcinku gazociągu Polska-Litwa... »»
 
Co podróżny może mieć w bagażu
Co podróżny pmoże przewozić w bagażu (fot. pixabay.com)Główny Lekarz Weterynarii przypomina podróżnym przyjeżdżającym z krajów trzecich o zakazie przywozu w bagażu osobistym produktów pochodzenia zwierzęcego. Zakaz obowiązuje od 2009 roku... »
 
Weź udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich
Dotacje na rozwijanie działalności gospodarczej
Jeśli jesteś beneficjentem Funduszy Europejskich i zrealizowałeś ciekawy projekt, już dziś możesz zgłosić się do akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich... »»
 
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS
Logo KRUSKRUS w okresie wakacji letnich organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci. Wypoczynek dzieci łączony jest z rehabilitacją wad i chorób układu ruchu oraz układu oddechowego... »
 
1% podatku dla Józia Duchovskiego
Wpłaty 1% dla Bogusi Dąbrowskiej Osoby, które mają możliwość odliczenia 1% od należnego podatku mogą pomóc w leczeniu chorego na autyzm Józia Duchovskiego, wypełniając deklarację PIT. Józio jest pod opieka Fundacji Silentio... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl