Program
Seniorzy czytają dzieciom Drukuj
21.06.2017.

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Ciechanowcu zakończyło pierwszą serię spotkań z cyklu „Seniorzy czytają dzieciom”. 

Seniorzy czytają dzieciom

fot. Miejska Biblioteka Publiczna


Akcja „Seniorzy czytają dzieciom” pozwala najmłodszym poznać bibliotekę i świat książek oraz zachęcić dzieci i rodziców do czytania, natomiast seniorom pozwala aktywnie spędzić czas zawiązując więzi międzypokoleniowe.

W maju i czerwcu odbyły się cztery spotkania z dziećmi z ciechanowieckiego przedszkola. Podczas spotkań Miejska Biblioteka gościła słuchaczki UTW: Krystynę Perekitko, Barbarę Galar, Jadwigę Kwiek oraz Krystynę Pawlik. Panie czytały dzieciom bajki, czytanki edukacyjne, wiersze oraz śpiewały z przedszkolakami nowo poznane piosenki. Każde ze spotkań kończyło się pogadanką o różnorodnej tematyce, m.in.: o dobrym wychowaniu, Dniu Mamy, dbaniu o higienę jamy ustnej oraz wakacjach. Na uczestników akcji czytania czekały zabawy, zagadki i prace manualne przygotowane przez bibliotekarki.

Kolejna seria spotkań zacznie się już we wrześniu.


Seniorzy czytają dzieciom

Seniorzy czytają dzieciom

Seniorzy czytają dzieciom

Seniorzy czytają dzieciom

Seniorzy czytają dzieciom

Seniorzy czytają dzieciom
 
                             
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl