Konsultacje społeczne projektu obwodnicy Drukuj
05.07.2017.

Konsultacje społeczne projektu obwodnicy, które odbyły się 4 lipca 2017 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu zgromadziły blisko 70 zainteresowanych osób, które mimo dużego emocjonalnego zaangażowania, bardzo merytorycznie dyskutowały o przebiegu obejścia Ciechanowca
.

W spotkaniu uczestniczyli Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, Dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku Józef Sulima, projektanci z Biura Projektów Arteria Sp. z o.o. z Białegostoku, członkowie Komitetu „Chcemy Dobrej Obwodnicy”, przedstawiciele stowarzyszenia Rodzinny Ogród Działkowy "Pod Gruszą” oraz mieszkańcy gmin Ciechanowiec i Klukowo, z radnymi i sołtysami na czele.

Wśród wielu propozycji jakie zostały przedstawione w czasie spotkania, nie omawiano projektów poprowadzenia obwodnicy po południowej stronie Ciechanowca, gdyż ze względu na przebieg przez Obszar Krajobrazu Chronionego Doliny Bugu i Nurca są niewielkie szanse na uzyskanie zgody Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku, natomiast propozycje zmian w projektach poprowadzenia po północnej stronie Ciechanowca w wielu przypadkach pokrywały się częściowo.

Dyrektor PZDW w Białymstoku rekomendował wersję rozpoczynającą się ok. 1 km przed Ciechanowcem zjazdem z drogi nr 690 przy drodze „pobikrowskiej”, dalej prowadzącą przez targowicę i przez lasy za osiedlem przy ul. Kuczyńskiej. Tę wersję „rozpoczęcia” obwodnicy poparli przedstawiciele stowarzyszenia Rodzinny Ogród Działkowy "Pod Gruszą”, którzy nie chcą, aby obwodnica przebiegała ul. Podlaską. Burmistrz Ciechanowca apelował jednak o wzięcie tego wariantu pod uwagę, ze względu na ciechanowieckie tereny inwestycyjne położone przy ul. Podlaskiej.

Uczestniczący w spotkaniu ks. Andrzej Polakowski prosił, aby obwodnica na północy Ciechanowca omijała teren cmentarza Parafii pw. NMP z Fatimy, a Sołtys Zadobrza apelował o przyjęcie wariantu prowadzącego najbardziej na zachód od Ciechanowca - omijającego Zadobrze. Podobną prośbę przedstawili mieszkańcy wsi Żebry Wielkie z Gminy Kuczyn.

Komitet „Chcemy Dobrej Obwodnicy” przedstawił mapę z własną koncepcją przebiegu obwodnicy, która rozpoczynałaby się ok. 1 km przed Ciechanowcem zjazdem z drogi nr 690 przy drodze „pobikrowskiej”, a dalej przechodziła za Zadobrzem i cmentarzem parafialnym.

Następna tura konsultacji ma się odbyć za miesiąc. W tym czasie projektanci mają sprawdzić uwarunkowania dwóch ewentualnych przepraw przez Nurzec: za targowicą i za Zadobrzem.
 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl