Program
Poprawa dróg w Sołectwie Dąbczyn Drukuj
11.07.2017.

Choć nie jest to obligatoryjne, Gmina Ciechanowiec od 2010 roku wyodrębnia z budżetu fundusz sołecki. Kwoty dla poszczególnych sołectw obliczane są na podstawie wzoru przedstawionego w ustawie, i zależą od liczby mieszkańców sołectwa oraz dochodów gminy. 

Poprawa dróg w Sołectwie Dąbczyn

fot. O. R. Tomaszewska MPI


O tym, na co zostaną przeznaczone środki w konkretnym roku, decydują mieszkańcy sołectwa, pod warunkiem, że planowane przedsięwzięcie służy poprawie życia mieszkańców, należy do zadań własnych gminy i jest zgodne ze strategią rozwoju gminy.

W Sołectwie Dąbczyn za przyznany w 2017 roku fundusz sołecki zlikwidowano największe zagłębienia i wyprofilowano drogę Dąbczyn - Pełch (nr ew. 129 i 131) oraz 278 mb drogi Dąbczyn - Ciechanowiec (nr 604).

Pozostałe 778 mb drogi nr 604 od skrzyżowania z drogą gminną nr 564/2 do drogi powiatowej Ciechanowiec - Kosiorki utwardzono poprzez wykonanie nawierzchni z kruszywa naturalnego. Na zakup żwiru złożyli się mieszkańcy Sołectwa Dąbczyn i właściciele pól znajdujących się przy tej drodze. Mieszkańcy Dąbczyna prowadzili prace przy utwardzaniu drogi przy pomocy własnego sprzętu a Gmina Ciechanowiec zapewniła równiarkę.


Poprawa dróg w Sołectwie Dąbczyn

Poprawa dróg w Sołectwie Dąbczyn

Poprawa dróg w Sołectwie Dąbczyn

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl