IX Zajazd Wysokomazowiecki Drukuj
20.07.2017.

Po kilkuletniej przerwie powrócił do Ciechanowca "Zajazd Wysokomazowiecki". Tegoroczna impreza przybliżyła wydarzenia związane z 210 rocznicą utworzenia Księstwa Warszawskiego, które było tak ważne dla historii Ciechanowca - podzieliło miasto nową granicą państwową na dwie części.

IX Zajazd Wysokomazowiecki

fot. Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka


Goście odwiedzający w tym dniu Muzem Rolnictwa im. Ks. K. Kluka mogli przez cały dzień oglądać pokazy musztry i umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia, pojedynki na pistolety i broń białą prezentowane przez ponad 100 rekonstruktorów z Polski i Białorusi. Kulminacyjnym punktem imprezy była inscenizacja bitwy. Za podstawę scenariusza tego widowiska posłużyły luźno zinterpretowane wydarzenia, które rozegrały się ponad dwieście lat temu w majątku Michała hr. Starzeńskiego.

Dodatkowymi atrakcjami były: pokaz mody z początku XIX wieku, konkurs fechtunku "o szablę Starosty Wysokomazowieckiego", którą zdobył Łukasz Olędzki z Ciechanowca  oraz sztuka „Damy i Huzary” wystawiona przez teatr „Parabuch” z Warszawy.

Organizatorami IX Zajazdu Wysokomazowieckiego było Towarzystwo Naukowe Societas Scientiarum Klukoviana et Jablonovianae w Ciechanowcu, Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka oraz Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl