Edukacja i rozrywka czyli Wakacje w Bibliotece Drukuj
17.08.2017.
 
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu przeprowadziła akcję „Wakacje w Bibliotece”. W spotkaniach organizowanych w Ciechanowcu, Pobikrach i Winnie-Poświętnej wzięły udział dzieci, dla których przygotowano bogaty program edukacyjno-rekreacyjny.
 
Wakacje w Bibliotece

fot. Miejska Biblioteka Publiczna


Dzieci z Ciechanowca skorzystały z zaproszenia Osiedlowego Domu Kultury w Bielsku Podlaskim i wyruszyły do tego miasta po szereg atrakcji. Wyjazd miał charakter integracyjny oraz profilaktyczny z pogadanką na temat problemu jakim jest uzależnienie od nałogów oraz pomysłami na aktywne organizowanie czasu wolnego. Dzieci obejrzały spektakl teatrzyku z Krakowa pt. „Piękna i Bestia”, tańczyły zumbę, korzystały ze zjeżdżalni i malowały twarze. Zabawom i radości nie było końca. Współorganizatorem wycieczki była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Ciechanowca.
 
Następne spotkanie odbyło się pod hasłem "Bezpieczne wakacje". Policjant młodszy aspirant Grzegorz Kruszewski omówił podstawowe znaki drogowe, opowiedział o swojej pracy oraz udzielił wskazówek na temat bezpiecznego zachowania podczas wakacji. Dzieci miały okazję poznać wyposażenie radiowozu policyjnego i sprzęt, którym posługuje się na co dzień policjant.

Spotkanie pod hasłem "Wakacje z książką" inspirowało dzieci do rozmowy na temat przeczytanej lektury, a następnie wykonania ilustracji do wysłuchanego tekstu. Na kolejne spotkanie każde z uczestników zajęć mogło przynieść swoją ulubioną grę planszową. Dzieci przedstawiły zasady gry,  później zaś odbyły się rozgrywki między uczestnikami. Czas upływał w wesołej atmosferze, każdy chciał zostać mistrzem.

Akcja „Wakacje w Bibliotece” w filiach bibliotecznych rozpoczęła się od spotkania integracyjnego dzieci z Winnej-Poświętnej i Pobikier. W zajęciach pod hasłem "Z matematyką za pan brat" wzięły udział dzieci, które rozwiązywały krzyżówki matematyczne, uzupełniały kolorowanki i wykreślanki. Odbył się konkurs gry w warcaby, mini quiz matematyczny i konkurs projektowania posadzki z figur geometrycznych. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Odbyły się zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, które były kontynuowane w czasie następnych zajęć.

W następnym tygodniu do Filii Bibliotecznej w Winnej-Poświętnej przybyła Ochotnicza Straż Pożarna z Ciechanowca. Strażacy zaprezentowali dzieciom sprzęt znajdujący się w wozie strażackim i pokaz gaszenia pożaru wodą. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy mieli możliwość przejażdżki wozem strażackim.
 
Na zakończenie "Wakacji w Bibliotece" w Winnej-Poświętnej odbył się solowy występ Katarzyny Szymkowiak, studentki V roku Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, która wykonała arię Voi che sapete z opery Wesele Figara W. A. Mozarta, arię Jadwigi z opery Straszny Dwór Stanisława Moniuszki, Ave Maria G. Cacciniego. Śpiewaczka przeprowadziła warsztaty wokalno-aktorskie, w czasie których dzieci i dorośli uczyli się śpiewu i gry aktorskiej poprzez zabawę.

Filia Biblioteczna w Pobikrach  przygotowała dla uczestników "Wakacji w Bibliotece" zajęcia związane z recyklingiem. Po dyskusji na temat segregowania śmieci, dzieci zaczęły według własnych pomysłów robić prace plastyczne, wykorzystując rolki po papierze toaletowym i ręcznikach kuchennych.  Kolejne spotkanie poświęcone było tworzeniu świeczników, a ostatnie upłynęło pod znakiem modelowania figur z masy solnej.

Miejska Biblioteka Publiczna składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które pomagały w organizacji "Wakacji w Bibliotece".

 
                                                               
 Miejska Biblioteka Publiczna


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu zaprasza do uczestnictwa w drugiej edycji Majowego Konkursu Jednego Wiersza. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych i ma charakter otwarty... »»
 
KRUS przypomina o kwocie granicznej
Logo KRUSKRUS przypomina, iż do dnia 31 maja rolnik lub domownik prowadzący też pozarolniczą działalność gospodarczą zobowiązany jest złożyć zaświadczenie, że nie została przekroczona kwota graniczna... »
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl