Edukacja i rozrywka czyli Wakacje w Bibliotece Drukuj
17.08.2017.
 
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu przeprowadziła akcję „Wakacje w Bibliotece”. W spotkaniach organizowanych w Ciechanowcu, Pobikrach i Winnie-Poświętnej wzięły udział dzieci, dla których przygotowano bogaty program edukacyjno-rekreacyjny.
 
Wakacje w Bibliotece

fot. Miejska Biblioteka Publiczna


Dzieci z Ciechanowca skorzystały z zaproszenia Osiedlowego Domu Kultury w Bielsku Podlaskim i wyruszyły do tego miasta po szereg atrakcji. Wyjazd miał charakter integracyjny oraz profilaktyczny z pogadanką na temat problemu jakim jest uzależnienie od nałogów oraz pomysłami na aktywne organizowanie czasu wolnego. Dzieci obejrzały spektakl teatrzyku z Krakowa pt. „Piękna i Bestia”, tańczyły zumbę, korzystały ze zjeżdżalni i malowały twarze. Zabawom i radości nie było końca. Współorganizatorem wycieczki była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Ciechanowca.
 
Następne spotkanie odbyło się pod hasłem "Bezpieczne wakacje". Policjant młodszy aspirant Grzegorz Kruszewski omówił podstawowe znaki drogowe, opowiedział o swojej pracy oraz udzielił wskazówek na temat bezpiecznego zachowania podczas wakacji. Dzieci miały okazję poznać wyposażenie radiowozu policyjnego i sprzęt, którym posługuje się na co dzień policjant.

Spotkanie pod hasłem "Wakacje z książką" inspirowało dzieci do rozmowy na temat przeczytanej lektury, a następnie wykonania ilustracji do wysłuchanego tekstu. Na kolejne spotkanie każde z uczestników zajęć mogło przynieść swoją ulubioną grę planszową. Dzieci przedstawiły zasady gry,  później zaś odbyły się rozgrywki między uczestnikami. Czas upływał w wesołej atmosferze, każdy chciał zostać mistrzem.

Akcja „Wakacje w Bibliotece” w filiach bibliotecznych rozpoczęła się od spotkania integracyjnego dzieci z Winnej-Poświętnej i Pobikier. W zajęciach pod hasłem "Z matematyką za pan brat" wzięły udział dzieci, które rozwiązywały krzyżówki matematyczne, uzupełniały kolorowanki i wykreślanki. Odbył się konkurs gry w warcaby, mini quiz matematyczny i konkurs projektowania posadzki z figur geometrycznych. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Odbyły się zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, które były kontynuowane w czasie następnych zajęć.

W następnym tygodniu do Filii Bibliotecznej w Winnej-Poświętnej przybyła Ochotnicza Straż Pożarna z Ciechanowca. Strażacy zaprezentowali dzieciom sprzęt znajdujący się w wozie strażackim i pokaz gaszenia pożaru wodą. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy mieli możliwość przejażdżki wozem strażackim.
 
Na zakończenie "Wakacji w Bibliotece" w Winnej-Poświętnej odbył się solowy występ Katarzyny Szymkowiak, studentki V roku Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, która wykonała arię Voi che sapete z opery Wesele Figara W. A. Mozarta, arię Jadwigi z opery Straszny Dwór Stanisława Moniuszki, Ave Maria G. Cacciniego. Śpiewaczka przeprowadziła warsztaty wokalno-aktorskie, w czasie których dzieci i dorośli uczyli się śpiewu i gry aktorskiej poprzez zabawę.

Filia Biblioteczna w Pobikrach  przygotowała dla uczestników "Wakacji w Bibliotece" zajęcia związane z recyklingiem. Po dyskusji na temat segregowania śmieci, dzieci zaczęły według własnych pomysłów robić prace plastyczne, wykorzystując rolki po papierze toaletowym i ręcznikach kuchennych.  Kolejne spotkanie poświęcone było tworzeniu świeczników, a ostatnie upłynęło pod znakiem modelowania figur z masy solnej.

Miejska Biblioteka Publiczna składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które pomagały w organizacji "Wakacji w Bibliotece".

 
                                                               
 Miejska Biblioteka Publiczna


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl