Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne. Zapraszamy 9 września do Perlejewa Drukuj
21.08.2017.

Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne w Perlejewie są przedsięwzięciem wyjątkowym. Po raz pierwszy wojewódzkie Święto Plonów organizowane przez Marszałka Województwa Podlaskiego połączone jest z Dożynkami Diecezji Drohiczyńskiej. Organizatorami są więc w tym roku zarówno marszałek województwa Jerzy Leszczyński, jak również Ks. Bp Prof. Tadeusz Pikus.


Uroczystości odbędą się w Perlejewie. Msza katolicka odprawiona zostanie w plenerze na placu tuż obok kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Perlejewie, a nabożeństwo prawosławne w cerkwi Św. Mikołaja w Grodzisku. 

Podczas tegorocznego Święta Plonów nie zabraknie tradycyjnego dzielenia się chlebem, pięknych wieńców dożynkowych, których kunszt wykonania będzie oceniała specjalna komisja; konkursów z nagrodami przygotowanych przez wystawców. Na placu przy kościele w Perlejewie będzie można również ciekawie spędzić czas. 

Stoiska przedsiębiorców i instytucji związanych z rolnictwem, degustacje regionalnych produktów, stanowisko "zdrowotne", gdzie będzie można zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, pokazy ratownictwa medycznego, występy zespołów ludowych, rozstrzygnięcie konkursów: "Żniwa mogą być bezpieczne" (org. Państwowa Inspekcja Pracy i KRUS), plebiscytu "Strażak Roku" (org. Polskapress), konkursu na najpiękniejsze stoisko Dożynek na pewno dostarczą wiele radości. Zwieńczeniem wieczoru w Perlejewie będzie koncert Janusza Laskowskiego.

Gminę Ciechanowiec podczas Dożynek promować będzie stoisko, na którym zainteresowani będą mogli otrzymać niezbędne informacje gospodarczo-turystyczne o naszej gminie oraz zaopatrzyć się w foldery, ulotki i inne pamiątki. Zachętą do odwiedzenia ciechanowieckiego stoiska będą tradycyjne potrawy z naszej okolicy, przygotowane przez mieszkańców Przybyszyna. 


Program Dożynek:
9.15przyjazd delegacji z wieńcami do cerkwi św. Mikołaja w Grodzisku
9.30nabożeństwo w cerkwi św. Mikołaja w Grodzisku pod przewodnictwem JE Sawy Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski
10.30przyjazd delegacji z wieńcami dożynkowymi na plac przy kościele w Perlejewie
11.00msza św. na placu przy kościele w Perlejewie po przewodnictwem JE Tadeusz Pikusa Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej
13.00 część oficjalna (przemówienia, podsumowania konkursów itp.)
15.00 część artystyczna, występy zespołów.

Do pobrania:
plakat.pdf


Powiększ

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu zaprasza do uczestnictwa w drugiej edycji Majowego Konkursu Jednego Wiersza. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych i ma charakter otwarty... »»
 
KRUS przypomina o kwocie granicznej
Logo KRUSKRUS przypomina, iż do dnia 31 maja rolnik lub domownik prowadzący też pozarolniczą działalność gospodarczą zobowiązany jest złożyć zaświadczenie, że nie została przekroczona kwota graniczna... »
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl