Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne. Zapraszamy 9 września do Perlejewa Drukuj
21.08.2017.

Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne w Perlejewie są przedsięwzięciem wyjątkowym. Po raz pierwszy wojewódzkie Święto Plonów organizowane przez Marszałka Województwa Podlaskiego połączone jest z Dożynkami Diecezji Drohiczyńskiej. Organizatorami są więc w tym roku zarówno marszałek województwa Jerzy Leszczyński, jak również Ks. Bp Prof. Tadeusz Pikus.


Uroczystości odbędą się w Perlejewie. Msza katolicka odprawiona zostanie w plenerze na placu tuż obok kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Perlejewie, a nabożeństwo prawosławne w cerkwi Św. Mikołaja w Grodzisku. 

Podczas tegorocznego Święta Plonów nie zabraknie tradycyjnego dzielenia się chlebem, pięknych wieńców dożynkowych, których kunszt wykonania będzie oceniała specjalna komisja; konkursów z nagrodami przygotowanych przez wystawców. Na placu przy kościele w Perlejewie będzie można również ciekawie spędzić czas. 

Stoiska przedsiębiorców i instytucji związanych z rolnictwem, degustacje regionalnych produktów, stanowisko "zdrowotne", gdzie będzie można zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, pokazy ratownictwa medycznego, występy zespołów ludowych, rozstrzygnięcie konkursów: "Żniwa mogą być bezpieczne" (org. Państwowa Inspekcja Pracy i KRUS), plebiscytu "Strażak Roku" (org. Polskapress), konkursu na najpiękniejsze stoisko Dożynek na pewno dostarczą wiele radości. Zwieńczeniem wieczoru w Perlejewie będzie koncert Janusza Laskowskiego.

Gminę Ciechanowiec podczas Dożynek promować będzie stoisko, na którym zainteresowani będą mogli otrzymać niezbędne informacje gospodarczo-turystyczne o naszej gminie oraz zaopatrzyć się w foldery, ulotki i inne pamiątki. Zachętą do odwiedzenia ciechanowieckiego stoiska będą tradycyjne potrawy z naszej okolicy, przygotowane przez mieszkańców Przybyszyna. 


Program Dożynek:
9.15przyjazd delegacji z wieńcami do cerkwi św. Mikołaja w Grodzisku
9.30nabożeństwo w cerkwi św. Mikołaja w Grodzisku pod przewodnictwem JE Sawy Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski
10.30przyjazd delegacji z wieńcami dożynkowymi na plac przy kościele w Perlejewie
11.00msza św. na placu przy kościele w Perlejewie po przewodnictwem JE Tadeusz Pikusa Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej
13.00 część oficjalna (przemówienia, podsumowania konkursów itp.)
15.00 część artystyczna, występy zespołów.

Do pobrania:
plakat.pdf


Powiększ

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl