Objazdowe Miasteczko Ruchu Drogowego w Ciechanowcu Drukuj
22.09.2017.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu dzieci z grup "0" i klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu oraz pięciolatki z Przedszkola w Ciechanowcu uczestniczyły w „Objazdowym Miasteczku Ruchu Drogowego”.


Objazdowe Miasteczko Ruchu Drogowego w Ciechanowcu

fot. S. Kuczuk-Szymańska COKiS, A. Kieliszek MPI


Podczas zajęć w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w ruchu drogowym i poznały znaki drogowe. Korzystając z zestawu edukacyjnego „Autochodzik”, poprzez zabawę uczyły się podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, dostrzegania zagrożeń na drogach, ćwiczyły jak prawidłowo przejść przez jezdnię z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji. Prowadzący zajęcia policjanci przypomnieli aby zawsze, wkraczając na przejście, upewnić się czy nadjeżdżający pojazd zmniejsza prędkość oraz że pieszym nie wolno: wchodzić na jezdnię spoza przeszkody bez upewnienia się czy nic nie nadjeżdża; poruszać się niewłaściwą stroną jezdni; chodzić jezdnią, gdy można poboczem lub chodnikiem; przechodzić przez jezdnię w niedozwolonym miejscu; przebiegać tuż przed pojazdem; wkraczać na przejście dla pieszych przy czerwonym świetle lub zielonym migającym.

Ponieważ jednym z problemów na drodze w miesiącach jesiennych jest widoczność policjanci zadbali o bezpieczeństwo uczestników zajęć rozdając im odblaski do przypięcia na kurtki bądź plecaki.

Zajęcia w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzili inspektor Bożena Bucińska z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej z Wysokiego Mazowieckiego, sierżanci sztabowi Marcin Rytel i Michał Michalski z Wydziału Ruchu Drogowego oraz ciechanowieccy policjanci aspirant sztabowy  Grzegorz Zgiet i młodszy aspirant Grzegorz Kruszewski.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, to tydzień zainicjowany przez Komisję Europejską w 2002 roku odbywający się w dniach od 16 do 22 września. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania m.in. chodzenia pieszo czy jazdy na rowerze.

W Ciechanowcu poza Objazdowym Miasteczkiem Ruchu Drogowego zaplanowano szereg innych atrakcji w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.ciechanowiec.pl


          Więcej zdjęć...
 
 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl