Program
Miasto przyjazne rowerom. Atrakcje bez samochodu Drukuj
26.09.2017.

Ciechanowiec jako jedno ze 101 miast w Polsce, w tym jedyne miasto w powiecie wysokomazowieckim, wzięło udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu (EUROPEANMOBILITYWEEK) i zorganizowało trzy typy działań zaproponowane przez Komisję Europejską: działania trwałe, tydzień działań i dzień bez samochodu zachęcające mieszkańców do ekologicznych środków podróżowania.


Miasto przyjazne rowerom. Atrakcje bez samochodu

fot. S. Kuczuk-Szymańska COKiS, A. Kieliszek MPI


22 września obchodzony był Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji w Ciechanowcu, na jeden dzień, wyłączono z ruchu kołowego ulicę Stadion. Przy siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu zorganizowano różne atrakcje: dzieci rysowały wspólną pracę „Miasto przyjazne rowerom”, a rowerzyści wzięli udział w Turnieju Rowerowym „Rowerem po...nagrody”. Zawody odbyły się w kilku kategoriach wiekowych: przedszkole i zerówka oraz klasy I-VII Szkoły Podstawowej.

Tego dnia policjanci z Posterunku Policji w Ciechanowcu przeprowadzili akcję „Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower”, w ramach której oznakowano 23 rowery. Oznakowanie polegało na spisaniu numeru fabrycznego oraz naniesieniu kodu identyfikującego właściciela roweru metodą tajnopisu. Właściciel oznakowanego pojazdu otrzymał od policjanta potwierdzenie znakowania wraz ze spisanymi wszystkimi cechami identyfikującymi rower. Drugi egzemplarz został w jednostce policji.

W ramach działania trwałego, ustawiono w centrum miasta dwa zestawy stojaków na rowery. Stojaki zapewnią możliwość przypięcia roweru w pobliżu miejsca, do którego chcemy dojechać. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo pozostawionych rowerów i zostanie zapewniony większy komfort tym mieszkańcom miasta, którzy poruszają się na rowerach.

Organizatorami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu byli Urząd Miejski w Ciechanowcu, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu oraz Posterunek Policji w Ciechanowcu.


          Więcej zdjęć...
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Konkurs "Nie stój w kolejce..."
Konkurs "Nie stój w kolejce..." Każda osoba pełnoletnia może wziąć udział w Konkursie „Nie stój w kolejce - zarejestruj się do lekarza przez Internet”. Do wygrania jest jeden z pięciu tabletów marki HUAWEI MediaPad T3 10 LTE...  »»
 
Unieważnienie konkursów ofert
logo NGO
Zarząd Województwa Podlaskiego unieważnia otwarte konkursy ofert, na wykonanie zadań publicznych w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz w sferze działalności na rzecz mniejszości... »»
 
Koniec roku w NGO
logo NGO
Koniec roku to czas gdy organizacje pozarządowe rozliczają projekty, piszą sprawozdania, sprawdzają czy zostały opłacone wszelkie faktury i rachunki związane z realizacją zadań finansowanych z dotacji... »»
 
Pomóżmy Bogusi spełnić marzenie
Pomóżmy Bogusi spełnić marzenie. Potrzebna pomoc finansowaBogusia mieszka w Ciechanowcu. Choruje na rzadkie schorzenie. Teraz ma szansę na operację i na normalne życie. Można pomóc Bogusi wysyłając sms, wpłacając dowolną kwotę przez Siepomaga.pl... »»
 
Burmistrz Ciechanowca odwołuje otwarty konkurs ofert
Herb Ciechanowca
Burmistrz Ciechanowca odwołuje otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Ciechanowiec z zakresu działalności na rzecz dzieci i młodzieży w 2018... »»
 
Planowane przerwy w dostawach energii elektrycznej 18.12.2017 r.
PGEPGE Dystrybucja Oddział Białystok informuje, iż w związku z pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Rodzina 500+

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl