Regulamin
Miasto przyjazne rowerom. Atrakcje bez samochodu Drukuj
26.09.2017.

Ciechanowiec jako jedno ze 101 miast w Polsce, w tym jedyne miasto w powiecie wysokomazowieckim, wzięło udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu (EUROPEANMOBILITYWEEK) i zorganizowało trzy typy działań zaproponowane przez Komisję Europejską: działania trwałe, tydzień działań i dzień bez samochodu zachęcające mieszkańców do ekologicznych środków podróżowania.


Miasto przyjazne rowerom. Atrakcje bez samochodu

fot. S. Kuczuk-Szymańska COKiS, A. Kieliszek MPI


22 września obchodzony był Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji w Ciechanowcu, na jeden dzień, wyłączono z ruchu kołowego ulicę Stadion. Przy siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu zorganizowano różne atrakcje: dzieci rysowały wspólną pracę „Miasto przyjazne rowerom”, a rowerzyści wzięli udział w Turnieju Rowerowym „Rowerem po...nagrody”. Zawody odbyły się w kilku kategoriach wiekowych: przedszkole i zerówka oraz klasy I-VII Szkoły Podstawowej.

Tego dnia policjanci z Posterunku Policji w Ciechanowcu przeprowadzili akcję „Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower”, w ramach której oznakowano 23 rowery. Oznakowanie polegało na spisaniu numeru fabrycznego oraz naniesieniu kodu identyfikującego właściciela roweru metodą tajnopisu. Właściciel oznakowanego pojazdu otrzymał od policjanta potwierdzenie znakowania wraz ze spisanymi wszystkimi cechami identyfikującymi rower. Drugi egzemplarz został w jednostce policji.

W ramach działania trwałego, ustawiono w centrum miasta dwa zestawy stojaków na rowery. Stojaki zapewnią możliwość przypięcia roweru w pobliżu miejsca, do którego chcemy dojechać. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo pozostawionych rowerów i zostanie zapewniony większy komfort tym mieszkańcom miasta, którzy poruszają się na rowerach.

Organizatorami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu byli Urząd Miejski w Ciechanowcu, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu oraz Posterunek Policji w Ciechanowcu.


          Więcej zdjęć...
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Zapraszamy na Niedzielę Palmową do Ciechanowca
XIX Konkurs na Wykonanie palmy WielkanocnejMuzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu zaprasza 25 marca o godz. 9.30 na procesję z palmami i Mszę Świętą w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu... »»
 
Turniej Tenisa Stołowego Oldbojów
COKiS zaprasza na Turniej Tenisa StołowegoDyrektor COKiS zaprasza w niedzielę, 25 marca 2018 r. do hali sportowej COKiS przy ul. 11 Listopada 5A na Turniej Tenisa Stołowego Oldbojów w kategorii mężczyzn 40+ o Puchar Burmistrza Ciechanowca...  »»
 
XII Turniej Szachowy im. Czesława Burdziuka
Turniej Szachowy im. Czesława BurdziukaCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na XII Turniej Szachowy im. Czesława Burdziuka. 8 kwietnia można zostać mistrzem Ciechanowca i zdobyć Puchar Burmistrza... »»
 
Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje zgłoszenia par małżeńskich
Urząd Stanu Cywilnego przygotowuje JubileuszPrzygotowując wnioski o nadanie Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, Urząd Stanu Cywilnego w Ciechanowcu prosi o zgłaszanie par małżeńskich... »»
 
Ogłoszenie w trybie małych zleceń z 20.03.2018 r.
Herb Ciechanowca
Burmistrz Ciechanowca informuje, że 19.03.2018 r. wpłynęła oferta realizacji zadania publicznego w sferze upowszechniania kultury fizycznej i turystyki w 2018 roku... »»
 
Burmistrz Ciechanowca ogłasza otwarte konkursy ofert
Herb Ciechanowca
Burmistrz Ciechanowca ogłasza otwarte konkursy ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Ciechanowiec z trzech zakresów działalności w 2018... »»
 
Ogłoszenie w trybie małych zleceń z 16.03.2018 r.
Herb Ciechanowca
Burmistrz Ciechanowca informuje, że 14.03.2018 r. wpłynęła oferta realizacji zadania publicznego w sferze upowszechniania kultury fizycznej i turystyki w 2018 roku... »»
 
Nabór do Szkółki Wędkarskiej
Zawody „O Puchar Burmistrza Ciechanowca” w Wędkarstwie SpławikowymZarząd Koła PZW nr 87 w Ciechanowcu ogłasza nabór do Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej JAZGARZ. W programie bezpłatne zajęcia teoretyczne i praktyczne, m.in.: składanie zestawu...  »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl