20-lecie Klubu Seniora "Chwilowo Młodzi" Drukuj
13.10.2017.

Członkowie ciechanowieckiego Klubu Seniora „Chwilowo Młodzi” świętowali 20-lecie powstania Klubu. Uroczystości z tej okazji odbyły się w Restauracji Astoria.

20-lecie Klubu Seniora „Chwilowo Młodzi”

fot. A. Kieliszek MPI, P. Kłopotowski COKiS


Z seniorami z  Ciechanowca świętowali zaproszeni goście: Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu Sylwia Kuczuk-Szymańska, Dyrektor Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu Dorota Łapiak, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu ks. Tadeusz Kryński oraz seniorzy z zaprzyjaźnionych klubów: Kuczyna, Klukowa, Czyżewa, Szepietowa i Wysokiego Mazowieckiego oraz przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu.  

Mirosława Pelinko i Elżbieta Biała wręczyły podziękowania przedstawicielom instytucji współpracujących z Klubem i same przyjęły wiele gratulacji i życzeń dalszego aktywnego działania na rzecz seniorów. Marszałek Województwa Podlaskiego, przemawiając do seniorów pogratulował im 20 lat działalności, a w prezencie z okazji jubileuszu podarował seniorom bilety wstępu do wybranej przez nich instytucji kultury w Białymstoku. Również Dyrektor Dorota Łapiak, która 20 lat temu pomagała założyć klub i jak mówi „już wtedy zapisałam się do klubu”, zaprosiła seniorów do bezpłatnego zwiedzania Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Dyrektor COKiS Sylwia Kuczuk-Szymańska przekazała list gratulacyjny w imieniu Burmistrza Ciechanowca Mirosława Reczko oraz podziękowała członkom klubu „za życzliwość jaką jej okazali oraz za owocną i miłą współpracę”. Ksiądz Kryński ofiarował uczestnikom balu kalendarze na 2018 rok, do których jak powiedział „już teraz można wpisać datę kolejnej rocznicy”. Gratulacje z okazji jubileuszu złożyła również prezes UTW w Ciechanowcu Zofia Januszkiewicz-Diakowska. Tort Jubileuszowy ufundował Burmistrz Ciechanowca.

Podczas uroczystego balu wystąpił Chór Seniora, pod kierownictwem Sławomira Leszczyńskiego, w skład którego wchodzą zarówno członkowie Klubu Seniora oraz UTW w Ciechanowcu.

20-letnia działalność Klubu została udokumentowana w pamiątkowym folderze wydanym przez Urząd Miejski w Ciechanowcu i stanowi świadectwo tego że, jak pisał Jan Izydor Sztaudynger „Jedni są wiecznie młodzi, drudzy wiecznie starzy. To kwestia charakteru, a nie kalendarzy.”


Historia Klubu Seniora „Chwilowo Młodzi”

Klub Seniora powstał wiosną 1997 roku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Ciechanowcu. W 2004 roku przyjęto nazwę Klub Seniora „Chwilowo Młodzi”.

Na czele Klubu stoją obecnie dwie panie Elżbieta Biała i Mirosława Pelinko, wcześniej prezesami byli Stanisław Sierocki, Zenon Kowalewski i Krzysztof Pietrzak.

Członkowie Klubu Seniora spotykają się co najmniej raz w miesiącu, aby pośpiewać, potańczyć i wymienić się informacjami o swoich pasjach. Inną formą działalności jest organizowanie wystaw twórczości plastycznej członków klubu oraz spotkania autorskie twórców poezji. W ramach Klubu powstał Zespół Śpiewaczy, który reprezentował Klub Seniorów na różnych przeglądach i festiwalach.

Klub Seniora „Chwilowo Młodzi” od początku powstania organizuje wycieczki. Członkowie Klubu zwiedzili Białowieżę, Hajnówkę, Janów Podlaski, Kodeń, Serpelice, Hodyszewo, Koryciny, byli też na Litwie. Ich działania spisywane są w prowadzonej od lat Kronice.

W czasie 20 lat istnienia ciechanowiecki Klub Seniora nawiązał współpracę z Klubami Seniora w Wysokiem Mazowieckiem, Szepietowie, Hajnówce, Klukowie i Czyżewie oraz Stowarzyszeniem „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu. Okazją do ciągłych spotkań są corocznie organizowane zabawy karnawałowe, spotkania z okazji Świąt Wielkanocnych i Świąt Bożego Narodzenia, na których oprócz ciechanowieckich seniorów bywają delegacje z zaprzyjaźnionych organizacji.

Spotkania Klubu Seniora „Chwilowo Młodzi” odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca w siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Mostowej 8.


          Więcej zdjęć...
 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl