buy medication online
 
20-lecie Klubu Seniora "Chwilowo Młodzi" Drukuj
13.10.2017.

Członkowie ciechanowieckiego Klubu Seniora „Chwilowo Młodzi” świętowali 20-lecie powstania Klubu. Uroczystości z tej okazji odbyły się w Restauracji Astoria.

20-lecie Klubu Seniora „Chwilowo Młodzi”

fot. A. Kieliszek MPI, P. Kłopotowski COKiS


Z seniorami z  Ciechanowca świętowali zaproszeni goście: Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu Sylwia Kuczuk-Szymańska, Dyrektor Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu Dorota Łapiak, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu ks. Tadeusz Kryński oraz seniorzy z zaprzyjaźnionych klubów: Kuczyna, Klukowa, Czyżewa, Szepietowa i Wysokiego Mazowieckiego oraz przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu.  

Mirosława Pelinko i Elżbieta Biała wręczyły podziękowania przedstawicielom instytucji współpracujących z Klubem i same przyjęły wiele gratulacji i życzeń dalszego aktywnego działania na rzecz seniorów. Marszałek Województwa Podlaskiego, przemawiając do seniorów pogratulował im 20 lat działalności, a w prezencie z okazji jubileuszu podarował seniorom bilety wstępu do wybranej przez nich instytucji kultury w Białymstoku. Również Dyrektor Dorota Łapiak, która 20 lat temu pomagała założyć klub i jak mówi „już wtedy zapisałam się do klubu”, zaprosiła seniorów do bezpłatnego zwiedzania Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Dyrektor COKiS Sylwia Kuczuk-Szymańska przekazała list gratulacyjny w imieniu Burmistrza Ciechanowca Mirosława Reczko oraz podziękowała członkom klubu „za życzliwość jaką jej okazali oraz za owocną i miłą współpracę”. Ksiądz Kryński ofiarował uczestnikom balu kalendarze na 2018 rok, do których jak powiedział „już teraz można wpisać datę kolejnej rocznicy”. Gratulacje z okazji jubileuszu złożyła również prezes UTW w Ciechanowcu Zofia Januszkiewicz-Diakowska. Tort Jubileuszowy ufundował Burmistrz Ciechanowca.

Podczas uroczystego balu wystąpił Chór Seniora, pod kierownictwem Sławomira Leszczyńskiego, w skład którego wchodzą zarówno członkowie Klubu Seniora oraz UTW w Ciechanowcu.

20-letnia działalność Klubu została udokumentowana w pamiątkowym folderze wydanym przez Urząd Miejski w Ciechanowcu i stanowi świadectwo tego że, jak pisał Jan Izydor Sztaudynger „Jedni są wiecznie młodzi, drudzy wiecznie starzy. To kwestia charakteru, a nie kalendarzy.”


Historia Klubu Seniora „Chwilowo Młodzi”

Klub Seniora powstał wiosną 1997 roku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Ciechanowcu. W 2004 roku przyjęto nazwę Klub Seniora „Chwilowo Młodzi”.

Na czele Klubu stoją obecnie dwie panie Elżbieta Biała i Mirosława Pelinko, wcześniej prezesami byli Stanisław Sierocki, Zenon Kowalewski i Krzysztof Pietrzak.

Członkowie Klubu Seniora spotykają się co najmniej raz w miesiącu, aby pośpiewać, potańczyć i wymienić się informacjami o swoich pasjach. Inną formą działalności jest organizowanie wystaw twórczości plastycznej członków klubu oraz spotkania autorskie twórców poezji. W ramach Klubu powstał Zespół Śpiewaczy, który reprezentował Klub Seniorów na różnych przeglądach i festiwalach.

Klub Seniora „Chwilowo Młodzi” od początku powstania organizuje wycieczki. Członkowie Klubu zwiedzili Białowieżę, Hajnówkę, Janów Podlaski, Kodeń, Serpelice, Hodyszewo, Koryciny, byli też na Litwie. Ich działania spisywane są w prowadzonej od lat Kronice.

W czasie 20 lat istnienia ciechanowiecki Klub Seniora nawiązał współpracę z Klubami Seniora w Wysokiem Mazowieckiem, Szepietowie, Hajnówce, Klukowie i Czyżewie oraz Stowarzyszeniem „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu. Okazją do ciągłych spotkań są corocznie organizowane zabawy karnawałowe, spotkania z okazji Świąt Wielkanocnych i Świąt Bożego Narodzenia, na których oprócz ciechanowieckich seniorów bywają delegacje z zaprzyjaźnionych organizacji.

Spotkania Klubu Seniora „Chwilowo Młodzi” odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca w siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Mostowej 8.


          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card